Цікаві факти про рослини нашої планети

Рослини можуть “спілкуватися” один з одним за допомогою хімічних сигналів, однак повітряним шляхом їх можливості комунікації не обмежуються. Попередження від однієї рослини до іншої, наприклад, про зараження шкідниками, можуть передаватися через мікоризу – симбіотичні гриби, структури яких обплітають коріння рослин і дозволяють їм отримувати значно більше поживних речовин і води із грунту. Коли ще незаражених рослина приймає сигнал тривоги, вона заздалегідь починає виділяти репеленти проти конкретних шкідників або інші речовини, які приваблюють ворогів цих шкідників.

Які комахи ремонтують будинки буквально своїми тілами?

Мешкаючи на рослині, попелиці сприяють формуванню на листках або інших органах патологічних наростів під назвою галли, які служать комахам укриттям. Якщо з якоїсь причини галл пошкоджується, попелиці виду Nipponaphis monzeni ремонтують його буквально своїми тілами. Комахи продукують особливу клейку рідину і втрачають до двох третин своєї ваги, внаслідок чого багато вмирають від виснаження. Інші гинуть, загрузнувши в цій рідині і ставши частиною “латки”. Таким чином колонія галла виживає в цілому, жертвуючи частиною своїх членів.

Який механізм перетворення зелених оливок в чорні?

Зелені і чорні оливки, які також називають маслинами, – це плоди одного дерева. Просто зелені збираються на початковій стадії зрілості, як правило в жовтні, а чорні – у грудні. Причому в міру дозрівання оливки, залежно від сорту, можуть фарбуватися в жовтуватий, рожевий, пурпуровий, коричневий і фіолетовий кольори. Однак велика кількість маслин у продажу насправді зібрані зеленими і потім змінюють колір під час вимочування в гідроксиді натрію, збагаченому киснем.

Чому банани не ростуть на пальмах?

Помилково вважати, що банани ростуть на пальмах, тобто на деревах. Банан – це трава, яка може досягати 10 метрів у висоту. Листя цієї трави знизу туго переплетене,тому дане утворення можна прийняти за стовбур дерева.

Як рослини обороняються від травоїдних, залучаючи хижаків?

Рослини, які не можуть прямо знешкодити свого ворога, наприклад травоїдну тварину, навчились виділяти летючі речовини. Дані речовини швидко розповсюджуються вітром і приваблють хижаків, які харчуються травоїдними тваринами.

Яку інформацію можуть витягувати бджоли з електричного поля квітів?