Перейти до вмісту

Цікаві факти про книги

Книги

Книги – це не лише джерело знань і розваги, а й бездонний світ цікавих фактів, які зачаровують і вражають своєю унікальністю. Від найдовших та найдорожчих до найменших та найдешевших, світ книг має безліч цікавих аспектів, які чекають на своє відкриття. У цій статті ми розглянемо деякі з цікавих фактів про книги, які захоплюють та заохочують до подальшого вивчення цього чудового світу слова.

Цікаві факти про книгу:

 1. Найдовша книга у світі: За рекордами, найдовша книга у світі – “Війна і мир” Льва Толстого. Вона містить близько 587 287 слів у російському оригіналі.
 2. Найдорожча книга у світі: Першодрук Біблії Гутенберга продана на аукціоні в 1978 році за 2,2 мільйона доларів.
 3. Найдешевша книга у світі: “Winnie-the-Pooh” А.А. Мілна була продана за 0,06 фунтів стерлінгів у 1926 році.
 4. Найпопулярніша книга у світі: “Біблія” вважається найпопулярнішою книгою у світі. Понад 5 мільярдів екземплярів її було роздано чи продано з часів винайдення друкарства.
 5. Найдовший час читання книги: За різними джерелами, найдовший час, присвячений читанню однієї книги, становить близько 113 годин. Це для книги “Ультрафіолет” Майка Люкса.
 6. Найменша книга у світі: “Teeny Ted from Turnip Town” – це книга розміром всього 0,07 на 0,1 мм. Вона була створена канадським мікрохудожником.
 7. Найбільша бібліотека у світі: Конгресова бібліотека США містить понад 170 мільйонів елементів, включаючи книги, картки, періодичні видання та інші матеріали.
 8. Найдовший період написання книги: “The Lord of the Rings” Дж.Р.Р. Толкіна був написаний протягом понад 16 років.
 9. Найбільш перекладена книга: “Дон Кіхот” Мігеля де Сервантеса перекладено понад 50 мовами.
 10. Найшвидше продана книга: “Гаррі Поттер і Філософський Камінь” Джоан Роулінг став найшвидше проданим виданням книги в історії.
 11. Найдавніша книга, яку зберегли до наших днів, – “Епос Гілґамеша”, вона створена близько 2100 року до нашої ери.
 12. У середньовіччі для книг використовували шкіру тварин для обкладинок, що допомагало їм зберігатися довше.
 13. “Дон Кіхот” Мігеля де Сервантеса вважається однією з перших модерних романів.

Цікаві факти про Червону книгу України:

 1. Червона книга України – це державний документ, що містить інформацію про рідкісні та загрожені види тварин і рослин на території країни.
 2. Перша Червона книга України була опублікована в 1980 році.

Цікаві факти про книги для дітей:

 1. Найдорожча книга для дітей – “Гаррі Поттер і філософський камінь” у деяких рідкісних виданнях може коштувати сотні тисяч доларів.
 2. Перша книга для дітей, надрукована в Америці, – “Нова Атлантида” Френсіса Бекона, видана в 1627 році.

Цікаві факти про священні книги:

 1. “Коран” – єдине священне письмо, яке було написане під диктуванням і записане в перші дні після смерті пророка Мухаммада.
 2. Священні книги, такі як “Біблія” і “Тора”, перекладено на сотні мов і використовуються мільйонами людей по всьому світу.

Цікаві факти про перші книги:

 1. Перша книга, надрукована за допомогою друкарського верстата, – Біблія Гутенберга, здатна змінити спосіб, яким люди отримували інформацію.
 2. Найдавніші книги були виготовлені з глини, після чого вони випалювалися або сушилися на сонці.

Цікаві факти про електронні книги:

 1. Перша електронна книга була створена в 1971 році Шарлем Голландом в рамках проекту “Гутенберг”.
 2. Середня електронна книга може містити до 800-1000 сторінок в залежності від формату і налаштувань читання.

Цікаві факти про аудіокниги:

 1. Перша аудіокнига була створена в 1932 році американським фонографістом Джоном Каррі, він записав “Аналіз першого Євангелія” Томаса Ватсона.
 2. За деякими оцінками, обсяг ринку аудіокниг у світі досягає близько 4 мільярдів доларів щорічно.

Цікаві факти про бізнес книги:

 1. Найбільш продаваною бізнес-книгою в історії є “Думай і розбагатій” Наполеона Хілла, яка була опублікована в 1937 році.
 2. Бізнес-книги становлять значну частку ринку книжок, оскільки більшість людей шукають поради та інсайти для успіху в кар’єрі та бізнесі.

Цікавість світу книг безмежна, і ці факти лише краплина в океані знань та вражень, які можна знайти між сторінками книг.

Підсумовуючи нашу подорож у світ цікавих фактів про книги, ми бачимо, що кожна книга має свою унікальну історію і власний неповторний внесок у світ літератури. Від великих епосів до невеликих шедеврів, кожна книга має потужну силу змінювати світ і перетворювати наші думки та почуття. Нехай ці факти стануть джерелом натхнення для подальшого вивчення і поглибленого дослідження цієї унікальної форми мистецтва, яка завжди залишатиметься незрівнянною в своїй привабливості та значущості.