7 найбільших секретів Сталіна

21 грудня 1879 народився Йосип Сталін. Для світової і російської історії Сталін є ключовою фігурою. Про Сталіна сперечаються і говорять постійно. Інша справа – чи наближає це нас до розуміння його особистості.  7 найбільших секретів Сталіна      1.Дата народження        Дата народження Йосипа Сталіна – вже спірний момент його біографії. Вибір йде між двома датами: […]

21 грудня 1879 народився Йосип Сталін. Для світової і російської історії Сталін є ключовою фігурою. Про Сталіна сперечаються і говорять постійно. Інша справа – чи наближає це нас до розуміння його особистості.
 

7 найбільших секретів Сталіна

     1.Дата народження
  
     Дата народження Йосипа Сталіна – вже спірний момент його біографії. Вибір йде між двома датами: 21 грудня 1879 і 18 грудня 1878. На другу дату вказує виписка з метричної книги Горійської Успенської соборної церкви, де говориться про народження у батьків Віссаріона Івановича Джугашвілі і його дружини Катерини Георгіївни (дівоче прізвище – Геладзе) сина Йосипа.
     Зміну Сталіном  справжньої дати свого народження можна пояснити, як прагматичними причинами, так і езотеричними. З прагматичної сторони, зміна року народження була пов’язана з тим, що відзначати п’ятдесятиріччя «вождя» в 1928 році було вельми недоречно: рік видався неймовірно складним і зумів вмістити в себе все, від висилки Троцького до селянських бунтів. Але зміну дня народження нічим, крім езотерики, не пояснити. Існує версія, що на зміну Сталіном дати свого народження вплинув Гурджієв, з яким Сталін навчався в одній семінарії. Ректифікація дати дозволила Сталіну взяти і утримувати владу.
 
     2.Чому – Сталін?

     Більше півстоліття нашою країною управляли люди під псевдонімами. Можна припустити, що це пов’язано з тим, що радянські вожді вийшли з підпільних осередків і царських каторг, але якщо почати розбиратися, виявляється, що причини до зміни імені у кожного з революціонерів були свої. Які ж причини до зміни імені були у Йосипа Джугашвілі?
     За все життя у Сталіна було три десятки псевдонімів. При цьому показово, що Йосип Віссаріонович не робив з свого прізвища таємниці. Хто зараз згадує Апфельбаум, Розенфельда і Валлаха (Зінов’єв, Каменєв, Литвинов)? Але Ульянов-Ленін і Джугашвілі-Сталін – завжди на слуху. Сталін обрав псевдонім цілком свідомо. На думку Вільяма Похльобкіна, який присвятив цьому питанню роботу «Великий псевдонім», при виборі псевдоніма збіглося кілька чинників. Реальним джерелом при виборі псевдоніма стало прізвище ліберального журналіста, спочатку близького до народників, а потім до есерів Євгена Стефановича Сталінського, одного з видних російських професійних видавців періодики в провінції і перекладача на російську мову поеми Ш.Руставелі – «Витязь у тигровій шкурі». Сталін дуже любив цю поему.

     3.Що читав?

     Всупереч росхожим поглядам про те, що з усієї революційної когорти Сталін був чи не найпростішим, «від сохи», він був вельми освічений. Не варто забувати про його навчання в семінарії. Сталін міг читати Платона в оригіналі, а це вже багато про що говорить. У нього була величезна бібліотека. Велику частину своїх книжок він переглядав, а багато уважно читав. Деякі – читав по кілька разів. Сталін читав книги, як правило, з олівцем, а найчастіше з кількома кольоровими олівцями. Численні помітки, підкреслення, винос фраз, коментарі на полях, красномовно говорять про те, що Сталін з великою увагою перечитував літературу, а образ «свого хлопця» для пролетаріату був тільки чином.

     4.Сталін і Матрона

     Існує переказ, що напередодні битви за Москву в 1941 році Йосип Сталін таємно відвідував блаженну Матрону. Нібито стариця благословила главу країни, і незабаром німці були відкинуті від Москви. Цікаво, що ця зустріч відображена в клеймах декількох ікон святої Матрони.

   5. Сталін і нафта
  
     Один з найбільш суперечливих питань, що стосуються особи Сталіна і його успішної політичної кар’єри – його зв’язок з нафтовими магнатами і, зокрема, з Рокфеллерами і Standart oil. Те, що нафтові компанії були одними з «замовників» російської революції сьогодні вже не є таємницею за сімома печатками, але до цих пір не ясна роль Сталіна в організації бунтів в Баку, коли навмисно спалювалися нафтові вишки Ротшильдів. Тема відносин Сталіна і Рокфеллерів – нескінченне поле для конспірологічних теорій, але те, що Сталін до певного часу залежав від західних грошей – однозначно.

     6.Езотерика

     З подачі Сталіна офіційною символікою СРСР стала п’ятикутна зірка.Сталін знав, що пентограма володіє дуже потужним енергетичним потенціалом і є одним з найсильніших символів. Символом СРСР могла стати і свастика, культ якої був дуже сильний в Росії на початку XX століття. Свастику малювала на стіні Іпатіївського будинку імператриця Олександра Федорівна перед розстрілом, але майже одноосібним рішенням Троцького більшовики зупинилися на п’ятикутній зірці. Історія XX століття ще покаже, що «зірка» сильніша за «свастику» … Зірки засяяли і над Кремлем, змінивши двоголових орлів, а економічна діяльність держави визначалася п’ятирічками.

Секрети Сталіна

     7.Передбачення Сталіна
    
     Сталін чудово розумів свою значимість. Якось він сказав: «Я знаю, що після моєї смерті на мою могилу привезуть купу сміття, але вітер історії безжально розвіє її!». Красиво сказав про Сталіна Шарль де Голль: «Сталін не пішов у минуле. Сталін розчинився в майбутньому ».

Схожі статті