Перейти до вмісту

Брати: Уілбер(1867-1912) і Орвілл Райт(1871-1948).

Уілбер і Орвілл американські авіаконструктори, які 17.12.1903р здійснили політ протяжністю 59с на літаку(власного виготовлення) з двигуном внутрішнього згоряння.

Існує цікава легенда, що в дитинстві батько подарував братам іграшку. Це був літачок, прототип майбутнього літаючого апарату. Діти під час гри зламалали його, а потім виготовили новий, такий самий. Ось так і з’явилась зацікавленість літаками.

Ставши доролими Уілбер і Орвілл так і не отримали дипломів у вищих навчальних закладах. Для заробітку вони займались печатною справою, потім відкрили велосипедний магазин-майстерню, пізніше запустили власне виробниство велосипедів.

Але модель літака з моторчиком за гумці не давала їм спокою. Під кінець століття брати серйозно взялись за спеціальну літературу, дослідили напрацювання в авіації на той момент і зайнялись проектуванням свого власного літального апарату. Головним ініціатором ідеї був Уілбер.

Після досліджень над моделями і повноцінними агрегатами, 14 грудня 1903 року настав час показати перший в світі політ на літаючому, управляючому людиною, з двигуном внутрішнього згоряння агрегаті. Кинувши монетку брати оприділили хто буде першим. Уілбер пробув у повітрі лише 3 секунди після чого впав на землю. Друга спроба була 17 грудня, пілся певного ремонту. На цей раз Орвілл здійснив 12 секундний політ, протяжністю 37 метрів. Після нього Уілбер(53м) і знову Орвілл(61).

Політ протяжністю в 59с був у той день четвертим(Уілбер – 260м). Славу брати всерівно поділили порівну.

Позначки: