Перейти до вмісту

Британці показали кращі біомедичні фото

Наука теж буває прекрасною і видовищною, хоча ця краса для когось може здаватися специфічною. Фонд Wellcome Trust (Великобританія) проводить традиційний конкурс біомедичної фотографії, і вона – прекрасна демонстрація наукової краси.

 

Перед вами – володар Гран-прі цього року. На що схоже? Не буде довго вас мучити асоціаціями. Це – знімок кори мозку епілептика. Яскраво-червоні артерії, які ви бачите на фото, поставляють в мозок поживні речовини та кисень. А артерії фіолетового кольору,  відносять використану кров. Кора була сфотографована до того, як в мозок був впроваджений електрод. Фото належить Роберту Лудлоу (Robert Ludlow) з нейрологічного інституту Лондона.

А на закуску – ще парочка красивих фотографій, casino bonus які , показалися журі трохи менш ефектними.

Конфокальна мікрофотографія (є й така) тканинних структур в листочках розсади таємничої резуховидки Таля. Власне кажучи, все не так просто: наявні зразки пофарбували за допомогою йодиду пропідія, а знімок зробили лише через кілька років! Автор фото Fernan Federici і Jim Haseloff.

 

Не кожному б прийшло в голову розфарбовувати зображення кристалів кофеїну, та й фотографувати ці самі кристали особливим скануючим електронним мікроскопом теж не кожен стане. А ось Annie Cavanagh і David McCarthy зробили це.

Чого тільки не відбувається в чашці Петрі! Конфокальна мікрофотографія сінних паличок – як вам таке? Фото зробили Fernan Federici, Tim Rudge, PJ Steiner і Jim Haseloff.