Чому кактус не можна поливати?

Кактус – дуже цікава рослина, яка всередині на подобі пляшки заповнена водою. Але не всі знають про те, що кактус не можно надто часто поливати. Чому? Читайте далі. Початківці, які мають вдома кактус намагаються якнайбільше поливати його водою , виправдовуючи такі дії тим , що кактуси від хорошого поливу будуть швидше рости . Але , […]

Кактус – дуже цікава рослина, яка всередині на подобі пляшки заповнена водою. Але не всі знають про те, що кактус не можно надто часто поливати. Чому? Читайте далі.

Початківці, які мають вдома кактус намагаються якнайбільше поливати його водою , виправдовуючи такі дії тим , що кактуси від хорошого поливу будуть швидше рости . Але , навпаки , від рясного поливу кактус , найімовірніше , швидше загниє , ніж буде прискорювати свій темп зростання.

Найкращою частотою поливу кактусу – є полив 1 раз в 2 тижні, і то маленькою кількістю води. Інакше при переповнені кактусу водою в ньому почнуть незворотні процеси гниття через надлишок вологи , зупинити які можна , лише видаливши частину кактусу, яка зігнила , що , безумовно , не дуже добре для самої рослини , так як відрізана частина часто погано , або взагалі не вкорінюється . У період свого зростання ні в якому разі кактус не повинен відчувати брак у воді , однак , разом з цим , не повинен страждати і від її надлишку .

І все таки, скільки потрібно води для поливу кактусу?

Спочатку потрібно визначити, якого виду у вас кактус: тропічного чи пустельного. Як правило , пустельні кактуси навіть у найбільш спекотну погоду не потребують великої кількості води. Влітку їх потрібно поливати приблизно 3-4 рази за весь місяць , а взимку не поливати взагалі.

А тропічні кактуси , навпаки , люблять частий полив влітку ( звичайно , у міру висихання землі , в якій вони ростуть ) і рідкісний зимовий полив ( пару раз на місяць). Крім того , багато що залежить від місця , в якому стоїть Ваш кактус , а також матеріалу , з якого виготовлений горщик.

Якщо кактус знаходиться в керамічному горщику , тоді його потрібно поливати частіше , в пластиковому горщику – рідше.

Таким чином, дотримуючись деяких рекомендацій щодо поливу , можна легко виростити гарний кактус . Для цього потрібно поливати цю рослину кип’яченою , відстояною кілька днів водою , або ж дистильованою водою. Не використовуйте воду з хлоркою, тобто звичайну воду з під крану. Важливо при поливі кактуса, поливати землю навколо нього, а не саму рослину.

Вода , яка витекла після поливу на піддон горщика , обов’язково виливається , так як надлишок вологи , як нам вже відомо , згубний для кактуса.

Схожі статті