Перейти до вмісту

Цікаве про дельфінів. Факти, які ви не знали

Щороку вчені відкривають все нові види живих істот, які володіють страшними формами і надзвичайним зовнішнім виглядом. Деякі з них мають досить страхітливі назви: «риба-вампір з пекла», «саблезубая риба-гадюка» та інші. Но дивовижні здібності дельфінів, які являються найрозумнішими серед всіх істот, окрім людей, і понині вражають вчених.

В океані існує особливий шар води з підвищеною провідністю звукових хвиль. Цим природним звукопроводом дельфіни і кити вже мільйони років, досить ефективно користуються  для спілкування один з одним (з його допомогою можна передавати повідомлення на підводні човни і Гідронавт).

Дельфіни мають незвичайну шкіру. Для більшої обтічності, лусочки верхнього шару шкіри оновлюються кожні дві години. Завдяки цій властивості дельфіни здатні розвивати швидкість до 45 км / год, пересуватися досить довго, вистрибуючи на поверхню на 5-6 метрів, розвиваючи зусилля в 5-6 кінських сил і мчати зі швидкістю в 10 разів перевершуючу потужність їх м’язів.

Для збільшення швидкості, дельфіни використовують хвостовий плавник, такий собі хвильовий пропелер. Можливо, хтось бачив, як дельфіни несуться перед носом корабля, утворюючи хвилю і використовуючи її для підвищення швидкості.

Дорослому дельфінові не важко перекусити ногу людині або ударом носа зламати кілька ребер, але в історії людства не було зафіксовано жодного прецеденту нападу дельфінів на людей, навіть якщо людина жорстока по відношенню до них.

Виникло припущення, що між дельфінами і людьми існує телепатичний контакт (в Радянському Союзі в 80-х роках 20 століття проводилися дослідження в цьому напрямку). Може дельфіни сприймають людей як своїх побратимів? Допомагають ловити рибу, виштовхують наверх з води. Вони навіть хворіють людськими хворобами, наприклад, серцевими або нирковоковими захворюваннями.

Встановлено, що дельфіни здатні лікувати людей. У медицині існує навіть такий термін – дельфінотерапія. Тварини благотворно діють на психічний стан людини, роблять цілющий вплив на хворих з порушеннями тиску, серцево – судинними недугами, які страждають ДЦП і навіть на онкологічних хворих. Діти, які взаємодіють з дельфінами, обганяють своїх ровесників у розвитку.

Цікаве про дельфінів

На думку вчених, дельфіни, просвічуючи організм своїм «гідролокатором» і засікаючи відхилення від нормального стану організму, своїми електромагнітними імпульсами коригують їх положення.

До сих пір незрозумілі дельфінячі збори одного виду, коли декілька десятків тварин збираються в одній зоні і жваво перемовляються між собою деякий час. Раптово всі замовкають і слухають голос одного члена зграї. Такі «наради» можуть тривати до декількох діб, після чого вони також раптово розпливаються в різних напрямках .