Цікаві факти про Африку

    Африка – дивний і чудовий континент. Є дуже багато цікавих  фактів про Африку, яку ми дійсно майже не знаємо. Назва Африка , як вважають деякі вчені , походить від імені племені , яке раніше жило на півночі материка , і називалася афрігамі . Екваторіальна Гвінея – найбагатша країна в Африці. Більшість людей ніколи не […]

    Африка – дивний і чудовий континент. Є дуже багато цікавих  фактів про Африку, яку ми дійсно майже не знаємо.

 • Назва Африка , як вважають деякі вчені , походить від імені племені , яке раніше жило на півночі материка , і називалася афрігамі .
 • Екваторіальна Гвінея – найбагатша країна в Африці. Більшість людей ніколи не чули про цю країну. Але вона здобула славу, коли після 1996р. там знайшли великі поклади нафти. Будучи одним з найбільших виробників нафти в Африці , небагато було зроблено що б поліпшити умови проживання людей. Корупція широко поширена , і прості люди головним чином живуть в бідності. Проміжок між багатим і бідним є, ймовірно , найбільшим у світі. ВВП на душу населення становить 30 200 $.
 • В Африці знаходиться найдовша річка в світі – Ніл , її протяжність становить 6671 кілометр.
 • Африка відома великими дикими тваринами. Там їх водиться набагато більше ніж на усх інших континентах.

 Цікаві факти про Африку

 • Африка дуже відома своїми багатими родовищами золота і алмазів. Половина видобутого золота і алмазів у світі припадає саме на цей континент.
 • Озеро Малаві містить найбільшу кількість видів риб , ніж будь-яке інше озеро в світі , більше 500 видів з десяти сімей. Особливої ​​уваги заслуговують цихлид , з яких всі, крім п’яти з більш ніж 400 видів є ендеміками озера Малаві . Озеро містить 30 % всіх відомих видів цихлид . Особливий інтерес представляє ‘ Мбуна ‘ .
Озеро Чад

Озеро Чад

 •  Озеро Чад , колись четверта за величиною водойма в Африці , яка зменшилася майже на 95 % за останні 38 років , за даними дослідження під егідою американського космічного агентства NASA. Гірше того , зміна клімату і зростаючий попит на воду зменшило озеро до такої міри , що воно найближчим часом буде не більш ніж ” калюжею ” .
 • В Африці , а саме в Стародавньому Єгипті , виникли перші туалети та каналізаційні системи . Єгиптяни були дуже вимогливі до чистоти .
 • Площа пустелі Сахари в Африці трохи менша Сполучених Штатів Америки. Раніше це місце було дуже родючим , але з плином часу і мінливими погодними умовами перетворилося на пустелю.
 • Прабатьківщиною всіх мов у світі є Африка . До такого висновку прийшли лінгвісти , провівши численні дослідження .
 •   Лікарня Кріса Хані Барагваната – друга за величиною лікарня в світі після Західної китайської лікарні Медичних наук , університету Сичуані , займаючи 173 акра ( 0.70 км2) , з 3200 ліжками і 6760 співробітниками . Лікарня в районі Соуето в Йоганнесбурзі , Південна Африка .                                                                              
 • В Африці , а точніше в Беніні була побудована стіна , протяжність якої майже в 2 рази більше , ніж Великої Китайської стіни – 16 000 кілометрів.
 • Африканські Пінгвіни піддаються небезпеці , у світі їх залишилося приблизно 55000 особин. Приблизно 4 мільйони пінгвінів існували на початку минулого сторіччя. Загальна чисельність пінгвінів впала до 200 000 у 2000 році; а в 2010 , їх стало вже 55 000. Якщо це зниження не буде зупинено , то африканський Пінгвін , як очікують , буде вважатися вимерлим вже через 15 років.
 • Південно-Африканська Республіка , безумовно , унікальне місце для відвідувачів – на відміну від будь-якої іншої країни у світі , Південна Африка має три різні столиці. Кейптаун є законодавчою столицею , Преторія є виконавчою столицею , а Блумфонтейн судовою столицею .

Фауна Африки

 • В результаті тривалої ізоляції острова від сусідніх континентів , Мадагаскар є домом для величезного масиву рослин і тварин , багато яких не зустрічаються більше ніде на Землі. Приблизно 80 % всіх видів рослин і тварин знайдені на Мадагаскарі є ендемічними , включаючи лемура інфраотряд приматів , м’ясоїдної ямки і трьох пташиних сімей. Більше 10 тисяч видів рослин родом з Мадагаскару , з яких 90 % не зустрічаються більше ніде в світі.
  природа Мадагаскару

  природа Мадагаскару

Ця відмінна екологія змусила деяких екологів іменувати Мадагаскар як ” восьмий континент” , і острів був класифікований Conservation International як гаряча точка біологічної варіативності .

Схожі статті