Перейти до вмісту

Цікаві факти про Австралію

Австралія

Австралія являється найрівниннішою державою у світі. Форми рельєфу в цій частині землі достатньо дрібні. Тут зовсім немає високих гір і дуже мало річок. Мабуть, єдина велика річка – це Мюррей-Дарлінг.

Австралія – самий сухий континент, населений людьми. Не більше, як 500мм опадів на рік випадає в пустелі, напівпустелі Центру та Заходу і джунглях східного і південно-східного узбережжя. Узбережжя не може похвалитися великою кількістю бухт, берегова лінія досить рівна. Найбільші бухти це – Залив Карпентарія і Велика Австралійська затока.

До важливих фізичним характеристик острова відноситься Великий Бар’єрний риф – кораловий риф – який, найдовший в світі. Його протяжність становить 2300км, і його видно з космосу.

Прекрасні міста розкидані по узбережжю океану, численні величезні піщані пляжі. Взимку – величезна кількість снігу в горах, таких як Снігові гори або Австралійські Альпи. Іноді – більше, ніж у всій гірській Швейцарії.

Найчистіше повітря у світі – в австралійській Тасманії. Самий білий пісок на пляжі Hyams, розташованому на березі затоки Джерсі. Його навіть занесли в книгу рекордів Гіннеса.

Австралія – найдавніший материк, але наймолодша держава. І ще … у неї немає земельних меж ні з однією країною.

Лідируючи за рівнем грамотності, Австралія відноситься до одної з десяти держав світу з найвищим рівнем життя. Випередила такого монстра, як Південна Америка з видобутку алмазів. Після відкриття в 1979р. алмазної жили в Західній Австралії, вона тепер займає перше місце в світі з видобутку цих дорогоцінних каменів.

Валюта країни – австралійський долар, між іншим, зроблений з пластику.

Найбільше місто цієї країни – Сідней (чисельність – 4млн. Осіб). Столиця Канберра не так багатолюдна – її населення – 300 тисяч чоловік. Але зате, саме там знаходиться найбільший будинок південної півкулі. Це прекрасна будівля австралійського парламенту.

Дивом архітектури, побудованим в 1960р., є Сіднейський оперний театр.Тільки подумайте, в ньому аж – 1000 залів! Поміщаються – 5000 чоловік! А дах цієї грандіозної споруди важить 161 тонну.

Ще одна монументальна споруда – це найбільший арочний міст у м. Сіднеї Харбор – Брідж. А Сіднейська телевізійна вежа – найвища в південній півкулі.

Складаючи 1% від усього населення Землі, 88% австралійців проживають у містах. Причому, буквально чверть населення цього континенту народилися за його межами. А 32% жінок і 34% чоловіків жодного разу не були заручені. 2,5 чол. на 1 кв. км – така щільність населення цієї країни, за площею порівнянної з багатонаселеної Європою.

Колись – найбільша в’язниця – колишня британська виправна колонія … зараз – материк з найнижчим рівнем злочинності на земній кулі. Хоча за останні 200 років на цей віддалений континент було заслано в цілому 160 тисяч ув’язнених.

Корінні племена (аборигени), які проживали в «Новому Південному Уельсі» (так у ті часи називали Австралію), розмовляли на 200 мовах і діалектах. Зараз вони складають всього 1,5% населення і ледь виживають.

Найбільше у світі пасовище (в Австралії його називають ранчо) порівнянно з територією такої європейської країни, як Бельгія. Найпопулярніші домашні тварини – вівці. І якщо поголів’я цих тварин становить 150 млн., То, для порівняння, чисельність населення континенту – 20 млн. чоловік. В цій дивній країні кроликів в 16 разів більше, ніж людей. Там їх відносять до шкідників. Дуже багато кенгуру, яких тепер навіть розводять на ранчо.

Сумчасті, що проживають в Австралії, як і багато мільйонів років тому – не єдиний рідкісний вид тваринного світу. У національних парках і заповідниках континенту, таких як Баффало, Косцюшко, Саут-Уест і ін., відмінно почувають себе страуси ему, кенгуру, кукабурра, коала, різні папуги, кокад, здичавіла собака Дінго, качконіс і єхидна, змії (серед них дуже багато отруйних).

З Антарктиди в південну частину узбережжя материка запливають пінгвіни і тюлені.В цій країні дуже багато різновидів комах: 4000 видів мурах, 350 – термітів, 6000 – мух, 1500 – павуків.

Кого зацікавила дана розповідь, пропоную тезисно ознайомитися з найцікавішими фактами про Австралію:

 • Головним стихійним лихом в Австралії вважаються циклони (або урагани), засуха і лісові пожежі. Найбільшим вбивцею вважається теплова хвиля.
 • 34% чоловічого населення і 32% жіночого населення Австралії, ніколи не одружуться.
 • В Австралії 50-центова монета, раніше містила срібла на сyммy два долари.
 • На виборах  в Австралії, кожен житель змушений проголосувати, інакше буде оштрафований.
 • Напруга в розетках складає 240В.
 • Зарплата інженера чи лікаря орієнтовно від 70 до 130 тис AU $ в рік.
 • В одному з штатів в Австралії заміну електричних лампочок можуть робити, тільки кваліфіковані електрики.
 • Уггі придумали австралійські фермери.
 • Якщо на зупинці є інвалід у кріслі, то автобус, під’їжджаючи, опускається на такий рівень, щоб людина без проблем могла заїхати.
 • В школах перерви різної тривалості, є одна велика, близько години.
 • Середній вік Австралійської нареченої 28,9 років і середній вік нареченого – 30,9 років.

Ось такі цікаві факти, про таку дивовижну країну, як Австралія.