Перейти до вмісту

Цікаві факти про Галілео Галілея та його винаходи

Галілео Галілей

Навіть сьогодні Галілео Галілей знаменитий філософ, який вражає всіх, не дає спокою багатьом сучасним мислителям.

Ось деякі цікаві факти про Галілео Галілея, який народився у далекому 1564 році. Він відомий не тільки своїми досягненнями, як фізик і математик, саме він поклав основи природознавства, як науці, своїми поетичними описами, критичними статтями та філологічними розповідями.

Цікаві факти з життя Галілея

 1. Галілей, спостерігаючи кільця Сатурна, вирішив, що він відкрив супутники планети. Своє відкриття він зашифрував у анаграмі, яку через роки неправильно розшифрував Кеплер. Кеплер помилково прочитав, що Галілей відкрив супутники Марса.
 2. Обидві доньки Галілея стали черницями, причому Галілей сам віддав їх в монастир, коли їм було 13 і 12 років. Віргінія смиренно прийняла цей обов’язок, а от Лівія так і не змирилася з цим до кінця своїх днів. Онук Галілея (по лінії сина) став затятим релігійним фанатиком, який вважав відкриття діда єрессю і в результаті спалив усі його домашні рукописи.
 3. Тільки в 1981 році Ватикан визнав, що Земля обертається навколо Сонця і що інквізиція була неправа, засудивши Галілея.
 4. 30 листопада 1609 року Галілео Галілей представив складену ним першу карту місячної поверхні. Допоміг йому в цьому винайдений ним телескоп.

Ми зробили підбірку винаходів Галілео Галілея, які досі використовуються в науці

 • Свій телескоп Галілей винайшов в 1609 році. З його допомогою він відкрив гори на Місяці, а потім і склав першу в світі карту місячної поверхні. За допомогою свого винаходу він також відкрив чотири супутники Юпітера, виявив, що чумацький шлях складається з безлічі зірок, відкрив плями на сонці. Ці астрономічні відкриття принесли Галілею і його телескопу таку широку популярність, що він навіть налагодив виробництво телескопів.

Винахід Галілея

 •  У 1586 Галілей сконструював спеціальні гідростатичні ваги для визначення щільності тіл. Вчений описав їх конструкцію в трактаті «La bilancetta»
 • Прийнято вважати, що Галілео Галілей винайшов термометр. Це сталося в 1592 році. Конструкція термоскопа, а саме так тоді називався термометр, була примітивною: до скляної кулі невеликого діаметра була припаяна тонка скляна трубка, яка поміщалася в рідину. Повітря в скляній кулі за допомогою пальника або простим розтиранням долонями нагрівалося, в результаті чого воно починало витісняти рідину у скляній трубці, показуючи тим самим ступінь збільшення температури: чим вище ставала температура повітря в скляній кульці, тим нижче опускався рівень води в трубці. Важливу роль при цьому відігравало співвідношення обсягу кулі до діаметра трубки: створюючи більш тонку трубку, можна було відстежувати незначні зміни температури в кулі. Надалі конструкція термоскопа Галілея була доопрацьована одним з його учнів – Фернандо Медічі.
 • Галілео Галілей також вважається одним з претендентів на винахід мікроскопа. У 1609 році він розробив «occhiolino» («оккіоліно») – «маленьке око».
  Циркуль Галілея
 • У 1606 році Галілео Галілей опублікував наукову статтю, де виклав ідею креслення винайденого ним пропорційного циркуля. Пропорційний циркуль – простий, дотепний інструмент, що дозволяє змінювати масштаб при  зніманні розмірів. Досягається це тим, що вісь обертання ніжок циркуля відносно один одного є рухомою (встановлюється відповідно до бажаної зміни масштабу і закріплюється), а вимір розміру та нанесення його в зміненому масштабі ведуться протилежними кінцями ніжок циркуля. Якщо вісь обертання ніжок циркуля знаходиться точно в середньому положенні, тобто довжина всіх чотирьох частин ніжок циркуля однакова, зміни масштабу не буде. Якщо перемістити центр обертання, наприклад, так, що дві частини ніжок циркуля будуть в 3 рази довшими двох інших, то співвідношення масштабів буде 1: 3.