Цікаві факти про геометрію.

Геометрія являється одним із основних розділів математики. Походження даної науки сягяє тисячі років у минуле. Давайте розглянем деякі цікаві факти про геометрію: Давньогрецький вчений Ератосфен за законами геометрії знайшов довжину екватора Землі. Замітивши, що коли Сонце знаходиться в зеніті в Сієні (Африка), то в Александрії розташованій на 800 м, воно відклоняється на 7 градусів. Вчений […]

Геометрія являється одним із основних розділів математики. Походження даної науки сягяє тисячі років у минуле. Давайте розглянем деякі цікаві факти про геометрію:

  • Давньогрецький вчений Ератосфен за законами геометрії знайшов довжину екватора Землі. Замітивши, що коли Сонце знаходиться в зеніті в Сієні (Африка), то в Александрії розташованій на 800 м, воно відклоняється на 7 градусів. Вчений встановив, що довжина екватора дорівнює:

           360 / 7 * 800 = 41 140 (км)

  •  Впоистарілому віці англійський математик Абрахам де Муавр якось дослідив, що тривалість його сну з кожним днем росте на 15 хвилин. Склавши геометричну прогресію, Абрахам визначив дату своеї смерті. Це була дата – 27 жовтня 1754 року, сон досягнув 24-х годин.
  •  Трикутник Рело — геометрична фігура, сформована перетином трьох рівних кругів радіусу а з центрами у вершинах рівностороннього трикутника зі стороною а. Сверло, виготовлене на основі трикутника Рело, дає можливість сверлити квадратні отвори з похибкою в 2%.
  • Різні тердження в геометрії, сума кутів трикутника:

у Лобачевського < 180 градусів;

у Евкліда = 180 градусів;

у Рімана > 180 градусів.

  • Формула вичислення об’єму зсіченої піраміди виведена раньше, за формулу для цілої.

Схожі статті