Цікаві факти про гроші

В даній підбірці цікавих фактів, ми розглянемо найбільш горячі, спірні та найцікавіші факти про гроші. Налийте собі чашку вашого улюбленого гарячого напитку і насолоджуйтесь поповненням багажу ваших знань в області грошей, адже гроші цікаві не тількі зі своєї практичної сторони. Як виявляється , ми знаємо про гроші не так і багато. Цікаві факти про гроші: […]

В даній підбірці цікавих фактів, ми розглянемо найбільш горячі, спірні та найцікавіші факти про гроші. Налийте собі чашку вашого улюбленого гарячого напитку і насолоджуйтесь поповненням багажу ваших знань в області грошей, адже гроші цікаві не тількі зі своєї практичної сторони. Як виявляється , ми знаємо про гроші не так і багато.

Цікаві факти про гроші:

 • Картель колумбійського наркобарона Пабло Ескобара оперував величезною кількістю готівки. За розповіддю його брата Роберто, вони витрачали 2500 $ щомісяця тільки на гумки для перев’язування пачок з кюпюрами.
 • Більшість доларових купюр складається із зображень американських президентів – Джорджа Вашингтона , Авраама Лінкольна , Ендрю Джексона. При цьому дві купюри є винятками – це 10 – доларова з Олександром Гамільтоном і 100 – доларова з Бенджаміном Франкліном . Франклін є, людиною, яка поставила свій підпис на Декларації незалежності. Більше того , він проголошував , що надбати справжнє багатство можна тільки за допомогою тяжкої праці ( так звана, Американська мрія ) . Саме завдяки його друкарським вмінням вперше була надрукована американська валюта.
 • У 1932 році через Велику депресію уряд Бразилії не зміг знайти грошей на поїздку спортсменів на Олімпійські ігри в Лос –Анджелесі. Але Уряд знайшов вихід(хоч і безглуздий), вони посадили 82 спортсменів на корабель з кавою і змусили продавати каву.  По прибуттю в порт Сан -Педро спортсмени зіткнулися з вимогою його адміністрації заплатити по долару за кожного хто зійшов на берег. Так як грошей на всіх не вистачило , з корабля випустили тільки тих , хто мав шанси на медаль. Потім корабель поплив в Сан -Франциско , продав там ще партію кави , повернувся і висадив ще частину атлетів , але 15 бразильських олімпійців так і не потрапили в Лос -Анджелес .
 • Зворотня сторона доларової банкноти містить зображення піраміди.Піраміда – це частина гербової печатки США : передній план містить орла , а задній – піраміду. Піраміда є символом могутності , а її 13 ступенів – це перші 13 штатів. Той факт , що у піраміди відсутня вершина , свідчить про необхідність продовжувати подальшу роботу.
 • У ісландському музеї чаклунства і магії на огляд виставлені так звані «некроштани», виготовлені із шкіри нижньої частини тіла мерця. Щоб отримати їх, ісландський чаклун повинен був заручитися згодою людини ще за життя, а після смерті відкопати тіло з могили і здерти шкіру одним шматком. Потім ритуал вимагав вкрасти монетку у вдови і покласти в мошонку некроштанів разом з намальованим на папірці спеціальним знаком. Вважалося, що носіння таких штанів дозволить швидко розбагатіти.
 • Щорічно для гри в « Монополію » створюється величезна кількість грошей, навіть більше чим реальних банкнот .І хоча цей факт схожий на  інтернет- міф , але насправді він реальний . Відповідно до звітів представників компанії Parker Brothers – виробників гри , щорічно для «Монополії » друкується банкнот на суму більше $ 30 млрд. Разом з цим , за період минулого року Бюро гравіювання і друку справило реальних грошей лише на $ 974 млн. Приблизно 95 % цих грошей витрачається для виведення старих і зношених банкнот .
 • Згідно з інформацією Федерального резерву , в середньому кожна доларова банкнота живе близько 22 місяців ; 5 – доларова – два роки ; Десятидоларова – 3 роки; 20 – доларова – 4 ; а 50 – і 100 – доларові – 9 років. Монети є більш довговічними і можуть прожити більше 30 років.
 • На початку 19 сторіччя в Берліні померла одна дуже багата людина, яка встигла відзначитися і після смерті, склавши досить оригінальний заповіт . В ньому зазначалося такі умови, що кожен хто не піде за труною на похоронах отримає свій спадок, який складав 300марок. Спадок мав бути розданий по особливому списку, оголошеному після похорону. У цьому документі значилося тільки те, що  багатство ділиться між тими хто піде за тілом і відмовиться від трьохсот марок. І вийшло так, що взагалі не довелося ділити, ніхто не пішов за труною, окрім далекої родички загиблого, яка навіть не претендувала на спадок, вона і його отримала.
 • Рішення про кількість друкованих грошей приймається Федеральним резервом , а їх безпосередній друк здійснює Бюро друкування і гарвіювання.
 • При отриманні готівки депозитів , ФРС здійснює перевірку всієї валюти за допомогою спеціального обладнання. У більшості випадків результати свідчать про те , що третина валюти не підходить для подальшого використання і тому ці банкноти знищують за допомогою спеціальних машинок і замінюють новими . « Подрібнені » шматочки або відправляють на смітник , або упаковують в якості сувенірів , які можна придбати у Федеральних резервних банках.
 • Існує зв’язок між грошима і секретною службою.Цю організацію створили з метою боротися з фальшивками . Адже в далекому 1865 це ремесло було особливо популярним: фальшивками в ті часи була третина валюти.
 • Станом на сьогодні, кількість підроблених банкнот , що перебувають в обігу , становить близько $ 250 000 .
 • Деякий час тому для карбування монет використовували дорогоцінні метали, наприклад , срібло або золото. Тому одним з видів заробітку деяких майстерних злодіїв було зрізання з краю монети металу.Тому ребра цих монет і покриті борозенками . Так , Монетний двір США повідомляє , що десяти центова монета має 118 борозенок , четвертак – 119 , а 50центова – 150.Незважаючи на те , що сьогодні для виготовлення монет вже не використовують дорогоцінні метали , ці борозенки все ще є , саме вони допомагають людям з поганим зором розрізняти монети по номіналу.
 • У сучасному обороті найбільшою купюрою є стодоларова . Але раніше випускалися банкноти номіналом і в $ 500 , і в $ 1000 і навіть $ 10000 . Їх перестали друкувати в 1969 р. у зв’язку з відсутністю їх необхідності. Останні такі банкноти були випущені в 1945 році.Вони збереглися до цих пір і є законним платіжним засобом. У більшості випадків вони стали надбанням колекціонерів.

 • Я думаю всім відомо про існування дводоларової купюри.І вони представляють із себе законний засіб платежу . Дводоларову банкноту випустили в 1862 році , а припинили друк в 1966 році.Такі купюри є дуже рідкісними , адже займають всього 1% від загальної кількості даної валюти. Але при цьому , їх вартість не перевищує номінал в 2 долари, як думає багато людей.
 • У дореволюційній Росії на одній зі сторін монет карбувався герб, у вигляді двухголового орла.На сучасних російських рублевих монетах знову поміщений двоголовий орел, однак це вже не герб, а всього лише символ Банку Росії – крила у цього орла опущені, тоді як гербовий орел зображується з піднятими крилами.
 • В той час, коли Естонія відділилася від СРСР, південна її частина залишилася неохопленю адміністративною реформою , і місцеві жителі попросили вирішити проблему, депутата естонського парламенту Кирила Тейтера . Той , будучи членом роялістської партії , заручився підтримкою жителів і оголосив про створення королівства Торгу , адже по естонській Конституції жителі можуть обирати органи місцевого самоврядування , і формально вид самоврядування « королівство» Конституцією не був заборонений. Себе депутат оголосив королем Кирилом I. У Торгу були викарбувані монети , названі півлітра , курс яких був прив’язаний до вартості пляшки горілки. Хоча через деякий час естонський уряд таки навело порядок і заснувало волость Торгу , Півлітри досі в ходу і приймаються в естонських барах.
 • У 1918 році, коли в умовах Громадянської війни надходження грошової маси з Росії було перервано, Раднарком Семиріччя – історичної області в Казахстані – прийняв рішення надрукувати свої банкноти. Причому забезпеченням цим грошам стало не золото, якого просто не було, а опіум, що зберігається в сховищах Держ.Банку міста Вірного (зараз – Алма-Ата). Випущені купюри були вилучені з обігу в кінці 1919 року.
 • Тільки в жовтні 2010 року Німеччиною були завершині виплати репарацій за Першу Світову війну, накладені на неї згідно з умовами Версальського договору.
 • До недавнього часу ні в одній державі основна грошова одиниця не дорівнювала 100 монетам. Але в Росії, після грошової реформи Олени Глинської в 16 столітті рубль став дорівнювати десяти гривеників, а гривеник – десяти копійкам. Правда, до початку 18 століття рубль залишався лише лічильною одиницею, і вже за Петра Першого викарбували срібний рубль, який залишився рівним 100 копійкам.
 • Поки ви читали наші цікаві факти про гроші, державний борг США збільшився на 400000 доларів.
 • Стародавній Рим любив славитися своїми дивними законами, і в грошах він теж встиг відзначитися. Як відомо в Римі були створені спеціальні гроші для розрахунки з повіями, на яких були викарбувані різні еротичні пози.
 • Витрати на виробництво всіх російських монет до 5 рублів включно перевищують номінал цих монет. Наприклад, вартість карбування 5-копійчаної монети становить 71 копійку.
 • Купюру Євро можно перевірити на справжність за її серійним номером, що складається з однієї букви і одинадцяти цифр. Потрібно замінити букву на її порядковий номер в латинському алфавіті, скласти це число з іншими, потім складати цифри результату, поки не отримаємо одну цифру. Якщо ця цифра – 8, то купюра справжня.
 •  Грошовою одиницею Ботсвани є пула, що в перекладі означає дощ.
 • Кельти дуже сильно вірили в потойбічне життя і могли позичити гроші з умовою повернення на тому світі. Ось такий дивний цікавий факт про гроші, представляю вираз обличчя наших людей, як би в них позичили гроші з умовою повернути після смерті.
 • В 2007 році уряд Шотландії провів конкурс на новий девіз для країни. Приз в розмір  125 тисяч фунтів получив автор слогана «Welcome to Scotland».
 • Переважна більшість американських доларів мають на собі сліди кокаїну. Однак це не означає, що всі вони використовувалися для вживання наркотику – його частинки передаються з однієї купюри на іншу при їх контакті в гаманцях.
 • Назва нашої гривні , походить від прикраси, яку носили  (на «загривку»).
 • Індієць  одного з племен , позичаючи гроші в борг, може залишити під заставу своє імя . Поки він не поверне борг, ніхто не буде називати його по імені
 •  У 13 столітті грошовою і ваговою одиницею на Русі була гривня, яка ділилася на 4 частини (рублі).

На цьому закінчимо наші факти про гроші, надіюся ваш багаж знань поповнився цікавими фактами і ви зможете їх використати у своїх цілях. Якщо у вас є, або вам відомо такі цікаві факти про гроші, які ми не висвітлили у рамкам даної статті, то пишіть їх до нас в коментарі і ми обов’язково поновимо  наш список цікавих фактів про гроші.

Схожі статті