Цікаві факти про Італію

Цікаві факти про Італію

 • В стародавньому Римі даючи присягу чоловіки клали свою руку на мошонку.
 • В парламенті Італії , була висунута пропозиція. Закінчувати розмову на одній нозі, якщо час даний регламентом вийшов.
 • Мужчина, який поцілував жінку на людях, повинен на ній одружуватися, – так було в Середньовіковій Італії.
 • Коли італієць доторкнеться до мочки вуха , як би ненароком , поправляючи зачіску , то натякає , що людина, про яку він розповідає , – нетрадиційної орієнтації.
 • В паспорті громадянина Італії вказувалися не тільки стандартні реквізити,  а й тембр голосу(бас, тенор і інші),правда було це в давнину.
 • Славнозвісне місто Венеція, яке “стоїть на воді”, побудоване на палях з російської модрини, яка стійка до корозії і псування в таких умовах.
 • Так як Італія протягом багатьох століть була роздроблена на безліч дрібних князівств і міст -держав , на її території існувала велика кількість діалектів  . На початку 14 століття флорентієць Данте Аліг’єрі написав знамениту « Божественну комедію », якою зачитувалися у всій Італії . Саме цей твір став однією з основних причин того , що рідний для Данте тосканський діалект став основою літературної італійської мови . Хоча і сьогодні при однаковому написанні слів їх вимова в різних італійських провінціях може сильно відрізнятися.
 • В Італії знаходиться одна з найвідоміших споруд у світі – це Пізанська вежа. Відомим фактом  є те. Що по закінченню її побудови вона стояла прямо, але потім почала нахилятися. Якось вона точно повинна розрушитися, але ніхто не знає коли.
 • У Росії було широко поширене іменування рудих тарганів прусаками (від назви держави Пруссія) . Однак в інших мовах теж можна зустріти схожі вирази . Наприклад , на чеському тарган називається šváb , що пов’язане  вз іншою областю Німеччини – Швабією. А в середньовічних італійських містах Сієні та Флоренції , довго ворогували між собою , для тарганів були в ходу назви « флорентієць » і « сіенец » відповідно
 • Італійці народ, який сильно захоплений музикою. Ще 20 років тому в Італії почали випускати збірники пісень, які були проризинені, щоб можно було співати у ванній, або під душем.
 • У 1693 році коли відбулося виверження вулкана на Сицилії, було повністю зруйнувано палаци , церкви й навіть цілі міста . При їх реставрації архітектори застусували у  стилі бароко нові риси і фарби , що призвело до створення нового унікального стилю , названого сицілійським бароко.
 • Міланська консерваторія носить ім’я Джузеппе Верді , хоча в 1833 році відмовила йому у зарахуванні . Юному Верді було сказано , що він на 4 роки старший звичайного віку прийнятих і не має ніякого таланту в музиці.
 • Багатоцільові модулі постачання для МКС названі на честь італійських діячів Відродження: «Леонардо» , «Рафаель » і « Донателло ». Вони періодично доставляють на станцію необхідне наукове обладнання та інші вантажі . Незважаючи на офіційну версію назви , на логотипі проекту , нанесеному на кожен модуль , зображений Черепашка- ніндзя в скафандрі.
 • В стародавньому Римі даючи присягу чоловіки клали свою руку на мошонку.
 • В парламенті Італії , була висунута пропозиція. Закінчувати розмову на одній нозі, якщо час даний регламентом вийшов.
 • Мужчина, який поцілував жінку на людях, повинен на ній одружуватися, – так було в Середньовіковій Італії.
 • Французький письменник Стендаль після візиту до Флоренції в 1817 році написав : « Коли я виходив з церкви Святого Хреста , у мене забилося серце , мені здалося , що вичерпалося джерело життя , я йшов , боячись впасти на землю …» . Схвилювали письменника шедеври мистецтва, які можуть надавати схожий вплив і на інших людей , викликаючи часте серцебиття та запаморочення – такий психосоматичний розлад названо синдромом Стендаля. «Підчепивши » його людина відчуває вкрай загострені емоції від споглядання картин , як би переносячись в простір зображення . Нерідко переживання настільки сильні , що люди намагаються зруйнувати твори мистецтва. У більш широкому сенсі синдром Стендаля може викликати будь-яка спостережувана краса – наприклад , природа або жінки.
 • Один з найвидатніших поліглотів в історії людства жив в 18-19 століттю, італійський кардинал Джузеппе Меццофанті спокійно розмовляв на 39 мовах , ще майже стільки ж міг розуміти , хоча ніколи не залишав межі Італії . Одного разу він вивчив нову мову за одну ніч тільки для того , щоб вранці прийняти сповідь від чужоземного злочинця , засудженого до смертної кари.
 • Італійська мова –  наймилозвучніша у світі.
 • Факс з’явився раніше телефону. Прототип факсимільного апарату був винайдений ще в 1843 році , а в 1865 на лініях у Франції та між Москвою і Петербургом почалося комерційне використання пристрою італійця Джованні Казеллі . У цьому апараті , названому пантелеграф , зображення для передачі потрібно було наносити спеціальним ізолюючим лаком на свинцеву фольгу. Однак дана технологія не була успішною і поступилася місцем іншим способам зв’язку . Масовий розвиток факсимільного зв’язку став можливим в 20 столітті завдяки появі більш доступних каналів – спочатку телеграфного , а потім телефонного та радіо.
 • У нас на просторах СНГ число тринадцять вважається містичним, а у Італії – це число 17.

Хто зумів продати власні фекалії за ціною золота такої ж маси ?

 • У 1961 році італійський художник П’єро Мандзоні продав незвичайні витвори мистецтва. Він заявив , що зібрав власні фекалії , і розфасував їх у 90 баночок , написавши на кожній: « 100 %-кове натуральне лайно художника». При цьому Мандзоні встановив ціну кожної баночки еквівалентно ціною золота тієї ж маси , і всі екземпляри були продані. Пізніше асистент Мандзоні сказав , що в баночках розкладений звичайний гіпс , проте жоден з покупців не давав коментарів на цей рахунок .
 • На італійському острові Сардинія виробляється делікатесний сорт сиру « Касу марцу ». Його витримують довше за звичайні сорти , піддаючи гниттю , в ході якого личинки сирної мухи прискорюють процес розпаду жирів у сирі і роблять його м’якшим. Якщо потурбувати ці личинки , вони можуть стрибнути на відстань до 15 сантиметрів, тому споживачам цього сиру рекомендується захищати очі . А деякі гурмани навіть не видаляють хробаків перед вживанням сиру.
 • На емблемах Олімпійських ігор рік зазвичай позначається двома (наприклад , Барселона -92) або чотирма цифрами (наприклад , Пекін- 2008). Але один раз рік був позначений п’ятьма цифрами. Це трапилося в 1960 році, коли Олімпіада проходила в Римі – число 1960 було записане як MCMLX .
 • Пісенька « уно – уно – уно , уно моменто » з фільму « Формула любові » на слух дуже схожа на італійську . Насправді її текст являє собою просто римований набір італійських слів про любов , а придуманий він був композитором фільму Геннадієм Гладковим .
Пізанська вежа

Пізанська вежа

 

 • Пізанська вежа , яка до відновних робіт наприкінці 20 століття відхилялася від вертикалі на 5,5 ° , а після них – на 4 ° , зовсім не є самої « падаючої » вежею у світі . Сьогодні рекорд з показником 12 ° належить 10 – метровій вежі в китайській провінції Суйчжун .

 

 • У перекладі з французької одеколон буквально означає « кельнськая вода » , так як його винайшов в Кельні італієць Джованні Марія Фаріна ( в 1709 році ) .
 • Італійське слово « чао » використовується одночасно і як «здрастуйте» , і як « до побачення». Існують аналоги і в інших мовах : можна сказати і «привіт» , і « пока » польським словом « чещч » або угорським « сія» .
 • Перше гетто з’явилося у Венеції в 16 столітті. Міська влада вирішила поселити всіх євреїв на острові , де також перебував ливарний завод , від роботи якого залишалися поклади шлаку. Саме від назви шлаку на венеціанському мовою ( « gheto » ) , за найбільш поширеною версією , місце районування євреїв і отримало свою назву.
 • В Італії знаходиться найвужча вулиця у світі, яка завширшки всього 43, а водному місці її ширина доходить до 38см.

Ваш відгук

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.