Перейти до вмісту

Цікаві факти про космос

цікаві факти про космос

Пропонуємо до вашої уваги підбірку найцікавіших фактів про космос, сподіваємося, що вона вам буде цікава.

 1. Найвищою горою в сонячній системі є  “Олімп”. Знаходиться вона на Марсі і має висоту 27 км.
 2. Сонце втрачає, щосекунди, 1 мільйон тонн своєї ваги.
 3. За останні 500 років Земля додала у вазі приблизно на 1 мільярд тонн через космічну речовину.
 4. Кожна людина, яка опиниться в космосі захворіє “космічною хворобою” це пов’язано з перекрученими сигналами для внутрішнього вуха. Симптоми – головний біль і нудота.
 5. Поверхня Місяця ніколи не змінюється, так що перший слід людини ще буде там мільйони років.
 6. Вчені знайшли практично двійника нашої планети вона знаходиться всього на відстані 22 світлових роки і має назву Gliese 667Cc.
 7. На Місяці є свій супутник.
 8. Приблизно 99% всієї маси сонячної системи становить – Сонце.
 9. На Марсі час тече повільніше і тому один земний рік на Марсі буде дорівнювати 687 дням. На Плутоні взагалі 247 років дорівнюватиме одному земному рокові.
 10. Перепад температур на Місяці дуже відчутний, так наприклад найвища температура + 117 градусів, а найнижча -164 градуси.
 11. Якби вісь обертання Землі була повернута, як у Нептуна, зміна пір року відбувалася б зовсім не так, як зараз. А якби вона була ближче до Сонця (як, наприклад, Венера), на ній було б дуже жарко. А якби далеко (як Плутон) – холодно.
 12. В космосі багато різних небесних тіл менших, ніж планети і їх супутники: астероїди, комети, дрібні метеорити і багато інших дрібних частинок. І це теж важливо. Якби не вони, не було б ні полярних сяйв, ні чого-небуть набагато більш важливого.

цікаві факти космосу

Тепер, більш детально розглянемо факти про космос:

Постійне переміщення

Ми рухаємося в просторі зі швидкістю 530 км / секунду.

Наша Галактика – Чумацький Шлях обертається зі швидкістю 225 кілометрів на секунду. Крім того, галактика рухається крізь простір зі швидкістю 305 кілометрів на секунду. Це означає, що ми йдемо на загальній швидкості 530 км (330 миль) в секунду. Це значить, що в одну хвилину ви переміщаєтеся біля 19 тисяч кілометрів від місця, де ви були. Не всі вчені згодні з тим, з якою швидкістю рухається Чумацький Шлях – за їхніми оцінками, від 130 – 1000 км / с.

Чумацький шлях

Сонце втрачає до мільярда кілограмів у секунду через сонячні вітри

Сонячні вітри заряджених частинок викидаються з верхньої поверхні Сонця –через  високу температуру корони і високої кінетичної енергії частинок, які посилюють процес, який не дуже добре зрозумілий в наш час.

У Землі не менше чотирьох супутників

Це не зовсім так – але дуже близько до істини. У 1986 році Дункан Уолдрон виявив астероїд (5 км в поперечину, який знаходиться в еліптичній орбіті навколо Сонця з періодом обертання практично ідентичним земному. З цієї причини планетоїд і земля слідують один за одним. Планетоїд названий Cruithne. Через незвичайні відносини з Землею, його іноді називають другим супутником Землі. З моменту відкриття, принаймні три інших подібних астероїда були виявлені в навколоземному просторі.