Перейти до вмісту

Цікаві факти про Леонардо да Вінчі та його винаходи

Італійський вчений Леонардо да Вінчі народився 15 квітня 1452, а  помер 2 травня 1519. Він відомий, як чудовий скульптор, музикант, художник, архітектор, математик, винахідник, учений, інженер, геолог, письменник, ботанік, анатом.

Його ім’я в буквальному сенсі перекладається, як Леонардо з міста Вінчі. Але в більшості випадків його звали просто Леонардо. Згідно з історичними записами він був незаконнонародженою дитиною, і тільки коли йому виповнилося 4 роки, то батько забрав його і виховав у своїй родині.

Леонардо став мало не першим художником в Італії, який в живописі став використовувати масляні фарби.

Першою його роботою, над якою він працював в Мілані, була картина під назвою Мадонна в гроті.

Саме він є автором двох робіт: «Мона Ліза» і «Таємна вечеря», які на даний момент є найвідомішими, самими відтворюваними і частенько репліками з портретів і релігійного живопису всіх часів.

Леонардо був вегетаріанцем і він ненавидів війну, але при цьому він був талановитим військовим інженером і створював сучасні та смертоносні види зброї.

Саме він винайшов велосипед, і це сталося за 300 років до того, як перший велосипед з’явився на дорогах. Крім того він винайшов такі речі, як надувна труба (прототип гумових човнів), щоб люди могли пересуватися по воді, винайшов ножиці, а також зробив проекти броньованого автомобіля та підводного човна.

Леонардо да Вінчі по природі був лівшею і майже завжди писав справа наліво, в так званому дзеркальному відображенні. Він це робив для того, щоб іншим було важко розбиратися в його конспектах і вони не могли вкрасти його ідеї.

На даний момент часу майже всі його картини зберігаються в музеях Європи і тільки одна в США.

Винаходи Леонардо да Вінчі

Винаходи Леонардо да Вінчі

До нас дійшло близько 7 тисяч сторінок з щоденників Леонардо Да Вінчі. Однак, навіть така кількість праць не може допомогти дослідникам дізнатися яким все-таки був Леонардо. Жодний з рукописів, які дійшли до наших часів не присвячено життю відомого генія. Зрідка, в його записах можна зустріти сухі, нечисленні замітки про значимі події в його житті. Його життя, досі оповито ореолом таємниці. Всі рукописи, присвячені його відкриттям, можливо, йому було набагато важливіше повідати про ті відкриття, які він скоїв, ніж розкривати душу на сторінках своїх щоденників. З щоденниками Леонардо пов’язано багато таємниць, які ось уже стільки років намагаються розкрити вчені. При вивченні його щоденників, створюється враження, ніби він хотів щоб їх прочитали, але тоді не зрозуміло, навіщо він писав їх в дзеркальному відображенні? Деякі вчені пояснюють це тим, що Леонардо Да Вінчі був лівшею, інші підозрюють, що він просто не хотів, щоб його щоденники прочитали занадто багато людей.

Популярні винаходи Леонардо да Вінчі та їх фото:

 • Прототип кулемета

 • Автомобіль

 • Перший велосипед

 • Підшипник

 • Парашут

 • Танок

 • Анатомія людини

Леонардо да Вінчі – короткі цікаві факти про його винаходи

 • Одна з ідей Леонардо да Вінчі – міст з аркою, що піднімається на 40 метрів, знайшла своє втілення в невеликому норвезькому містечку Ас (Ås). Побудував арку норвезький архітектор Улаф Ульсен. На будівництво «Арки Ульсен» пішло більше мільйона доларів.
 • Для того, щоб намалювати губи Моно Лізи митець потратив 12 років свого життя.
 • Леонардо да Вінчі винайшов, такий будильник, який будив людину за допомогою натирання його ноги.
 • Леонардо да Вінчі був здивований жахливими запахами, які перебували у всьому Парижі, через відсутність каналізацій. Тоді Леонардо спроектував для короля Франциска 1 каналізацію зі зливом. Но Франциск не оцінив ідею і туалети так і не були побудовані.
 • Всі сучасні прилади для підводного пірнання, беруть свій початок з винаходів  і проектів Леонардо да Вінчі.