Цікаві факти про Південну Америку

Південна Америка є одним із найцікавіших материків. Моряки першопроходці, побачивши берег, відразу зрозуміли, що це нові для них землі. Особливо привернув увагу рослинний світ. Материк Південна Америка є четвертим по величині в світі і п’ятим по числу населення. Даний материк  має безліч рекордів природи, як по географії, так і серед мешканців дикої природи. Материк складається […]

Південна Америка є одним із найцікавіших материків. Моряки першопроходці, побачивши берег, відразу зрозуміли, що це нові для них землі. Особливо привернув увагу рослинний світ. Материк Південна Америка є четвертим по величині в світі і п’ятим по числу населення. Даний материк  має безліч рекордів природи, як по географії, так і серед мешканців дикої природи.

 • Материк складається зі Східного нагір’я, Центральної рівнини, західних гір і Західної побережної смуги.
 • Анди являються другою по величині гірською системою. Це молоді гори з найвищою точкою 7021м (гора Аконкагуа).
 • Котопаксі (Еквадор) є одним із самих високих діючих вулканів у світі.
 • Мурахоїди і броненосці – це найстаріші ссавці які знайдені в Південній Америці.
 • Перу є однією з провідних країн в рибній промисловості.
 • Найбільшим джерелом гною у світі являється острів Гуано. Цей острів є домом для міліонів птахів, які харчуються виключно рибою. Екскрименти пернатих  – цінне добриво для сільськогосподарських культур (цукрова тростина, хлопок).

 • Анаконда вважається найбільшою змією. Середня довжина приблизно 5-6 метрів, може досягати і 8-9. Рекордний замір складає 11,43 м. Вага коливається в межах 100кг. Перша згадка в літературі була в 1553 році, в книзі Педро Сьєси де Леона – “Хроніка Перу”. Живуть анаконди по всій тропічній частині Південної Америки від сходу до Анд: Венесуела, Бразилія, Колумбія, Еквадор, східний Парагвай, північна Болівія, північно-східне Перу, Гайану, Французьку Гвіану і острів Тринідад. Приплод виношується протягом шести-семи місяців. Під час виношування, самка втрачає до половини своєї ваги. Анаконда народжує близько 28-42 зміючок довжиною 50-80 см. Також, може відкладати яйця, хоча дуже рідко.

 • В Сполучених Штатах Америки про анаконду зняті такі фільми як: «Анаконда» (1997);  «Анаконда 2» (2004);  «Анаконда 3: Нащадки» (2008); «Анаконда 4: Кровавий слід» (2009).
 • Морякам усього світу відомо, що на березі Центральної Америки розташований вулкан Іцалко (або Ісалько). Його висота приблизно 2000 метрів. Кожних вісім хвилин відбувається виверження, яке створює стовп диму над кратером. Висота даного стовпа десь 300 метрів, що в свою чергу є надійним орієнтиром, в будь-яку пору року і в любий час дня і ночі. Цікаво, що дане виверження триває протягом 200 років.
 •  Найсухіша пустеля нашої планети знаходиться на півночі Чилі, в Південній Америці.  Пустеля Атакама не бачила опадів з 1570 по 1971 роки. На даний час кількість опадів рівне 1 мм в рік, хоча деякі регіони отримують опади раз в десять років. При цьому вологість повітря 0%. Цікаво, що 19 травня 2010 року у вище згаданій Атакамі випав сніг.
 • На даному материці мешкають “Скляні жаби”. Їхнє черево практично прозоре і через нього можна розглянути серце, печінку і травну систему. Сам колір жаб є світло-зеленим.
 • На острові Тринідад, недалеко Венесуели, знаходиться найбільше озеро натурального асвальту – “Озеро Дьогтю”. Воно включає в себе слідуючі компоненти: бітум(40%), глину(30%), солену воду(30%). Площа даного озера – 45 гектарів, глибина – 82 метра. Густина озера настільки велика, що людина може ходити по його поверхні. Час від часу з глибини піднімаються сірчані гази. Дослідження показують, що озеро помалу розширюється в площі.
 • Салар-де-Уюні, Болівія. Під час сезону дощів( січень-лютий) найбільша солона долина світу покривається шаром води, товщиною в один дюйм, який відзеркалює небо. Так-зване дзеркало творить неземну красу природи.
 • Ріка Амазонка-найбільша в світі річка. Її басейн, разом з притоками, займає 40% континенту.
 • Водопад Анхель, Венесуела. Найвищий водоспад у світі, його висота становить майже один кілометр. Через розташування в дуже дикій місцевості, про його існування стало відомо в 1935році. На сьогодні,  помилуватись його красою можливо тільки з повітря.

 • Каньон Колька, південь Перу. Глибина досягає 3400 метрів, це майже вдвічі більше за глибину Гранд-Каньону в Колорадо!
 • Озеро Тітікака, Перу і Болівія. Найбільше у світі високогірне озеро і друге по величині на континенті. Для місцевих корінних жителів дане озеро є священним місцем.
 •  Льодовик Періто Морено, Аргентина. Кожного дня лід зсувається на 2 метри. Дивовижне видовище для туристів, спостерігати, як з великим гуркітом і бризгами лід валиться в озеро.
 • Лагуна Колорада, Бразилія. “Кольорова лагуна”- це неглибоке місце, яке переповнене червоними водоростями. Дане місце стало цілим пасовищем і домівкою для рожевих фламінго.
 • Найменша пташка на планеті. Колібрі водяться на острові Пінос, Куба. При довжині 5,7 см, вага складає 1,6 грама. Різні види колібрі бувають різних розмірів, найбільший сягає 20 см. У пташок-бджілок дуже цікавий язик, він схожий на довгу трубочку. Колір пір’я найрізноманітніший. Серцевий м’яз колібрі в три рази більший за шлунок. Серцебиття у них досягає 1000 ударів за хвилину. За добу пташка з’їдає вдвічі більше, чим вона важить сама. Харчуються колібрі квітковим нектаром.

Це лише маленька частина цікавих фактів про даний материк. Різноманіття природи дуже вражаюче, також цікава і культура та історична спадщина корінного населення.

Схожі статті