Цікаві факти про походження людей

Цікаві факти про походження людей

Одне з найбільш захоплюючих і цікавих питань, яке постійно під пильною увагою людства, це походження цивілізації.Нові відкриття останків скам’янілих кісток, витягнуті з землі в різних місць пролили більше світла на цю тему і роблять це питання більш цікавим.

Останній спосіб мислення стосовно людського походження обнуляється до двох основних теорій:

 1. За однією з версій, різні види людиноподібних розвивалися паралельно в різних частинах світу.
 2. Друга теорія вважає, що людство спочатку народилося кілька мільйонів років тому в Африці, а звідти переміщалося до інших регіонів світу, спочатку в Азію, а потім до Австралії, після в Європу і, нарешті, в Північну і Південну Америки.

Тепер ми прийшли до певного широкого консенсусу, щодо людського походження і народження цивілізації.

Ось ці постулати:

    • Протягом значного періоду часу, види, що належать до групи людини прямоходячої, були замінені хомо сапіенс.
    • Поява людини розумної відбулися десь 130 000 – 200 000 років по тому.
    • Одне з найбільш ранніх поколінь хомо сапієнс, як було встановлено, жило в Африці. Більшість з них жили в печерах і були в основному мисливцями-збирачами.
    • Ці мисливці-збирачі перекочували з африканського регіону в гонитві за полюванням і, подолавши на південь від Сахари бар’єр, перебралися в інші регіони, які ми зараз класифікуємо як Азія, Австралія і Європа.
    • Мисливці-збирачі були відповідальні за розвиток печерного суспільства за часів неоліту.
    • Людство часів неоліту, в гонитві за зеленими пасовищами, знайшло долини таких великих річок як Ніл, Тигр, Інд, Євфрату і Хуанхе і створило перші цивілізації роду людського в цих долинах річок.

Саме ці ранні цивілізації, проклали шлях для людини, щоб зрозуміти природу, а також взяти контроль над нею. Людина навчилася і оволоділа мистецтвом приручення тварин, знайдених шляхів і засобів на продукти харчування у вигляді сільського господарства, а також були виявлені ранні методи зрошення.

Приведемо, ще декілька теорій та фактів про походження людини:

У 1869 році світ дізнався про існування ДНК: це відкриття зробив Іоганн Фрідріх Мішер. А ще через майже 100 років (1953 рік) два видатних вчених зробили сенсаційне відкриття: ДНК складається з подвійної спіралі. Цими вченими були Френсіс Крік і Джеймс Уотсон. З тих пір, ось вже більше 50 років, вчені всього світу намагаються розкрити всі таємниці ДНК.

 • ДНК всіх людей на планеті на 99,9% – ідентична, і тільки на 0,1% – унікальна. Саме цей 0,1% впливає на те, хто ми і які ми. Іноді так трапляється, що це значення (0,1%) проявляє себе дуже несподіваним чином: народжуються діти, схожі не на батьків, а на прабабцю або прадіда одного з батьків, а іноді проявляються ще більш далекі предки.
 • ДНК кожного з нас, не залежно від віку, статі, кольору шкіри та інших ознак, ідентичне з ДНК листя салату і бананом на 30 і 50 відсотків відповідно.
 • Еритроцити (червоні кров’яні тільця) – єдині клітини, в яких відсутня ДНК.
 • У ДНК людини 80 тис. Генів, а 200 з них успадковано від бактерії.
 • У людини всього на 2 хромосоми менше, ніж у шимпанзе.
 • У генетичного коду людини 2 значення. Раніше вважалося, що значення 1, але американський вчений Джон Стаматойаннопулос разом зі своєю командою в 2013 році відкрив друге значення. Завдяки цьому відкриттю західна медицина почала розвиватися в напрямку вивчення генома людини, що надалі дозволить проводити «генетичне» лікування.
 • У космосі є «Диск безсмертя», на якому зберігаються оцифровані ДНК деяких видатних особистостей.
 • На нашій планеті є живі організми, чиє ДНК при найбільш сприятливих умовах життя могло б забезпечити їм безсмертя. Але людина до їх числа не належить.
 • І це далеко не всі загадки походження людини, без якої життя на Землі була б неможливим.

Ваш відгук

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.