Перейти до вмісту

Цікаві факти про Сінгапур

Сінгапур

Республіка Сінгапур може послужити хорошим прикладом для будь якої країни. Розташована вона на кінці Малакського півострова, являється одночасно країною і містом.

Карта розташування  країни Сінгапур

Незалежність країна отримала в 1959 році, після довгих колоніальних років. Влада Ли Куан Ю отримала місто, яке було перенасичено наркотиками, наркоторговцями і злочинністю. З допомогою чіткої позиції щодо змін, влада змогла назавжди позбутися криміналу і наркоторговлі.

  • Вона замінила малайських правоохоронців на китайських поліцейських;
  • робила все, щоби залучити як можна більше закордонних корпорацій, зменшуючи оподаткування до мінімуму;
  • запровадила суворі покарання за правопорушення, а також смертельну кару за тяжкі злочини.
Детальна карта країни Сінгапур

Населення складає приблизно 3 мільйона чоловік, переважно це китайці.

Населення Сінгапуру

Сінгапур складається із трьох зон: туристичної, економічної, спальної. Кожна зона відділена одна від одної бездоганним газоном, шириною в 5 кілометрів.

Туристична зона складається з великої кількості унікальних архітектур, на вулицях якої проводяться цікаві, бесплатні шоу.

Сінгапур вночі
Ресурсна карта

Економічна зона славиться великою кількістю банківських офісів провідних банків світу.

Покарання за порушення дуже строгі. Наприклад за плювання, за залишене сміття штраф сягає 500$; за п’яне керування на авто – б’ють різкою по голій задниці, шкіра при цьому тріскає і кровоточить. Правда автомобілів не так і багато, внаслідок штучного стримування їх кількості. Ціни на них в десять разів вищі за наші.

У кожній автівці знаходиться серена, яка спрацьовує при перевищені швидкості 80км/год і нестерпним звуком діє на водія. Також забороняється їздити одному в авто після шостої години вечора і на кожному автомобілі знаходиться датчик, з допомогою якого ведеться спостереження за пересуванням.

Освітлене місто

Патрулювання міста-країни ведеться з допомогою відеокамер, які скрізь росташовані по п’ять-шість штук. Покарання за порушення несуть навіть туристи.

Журналістам писати про секс і політику строго заборонено.

Чоловіки, які одружуються на жінках з вищою освітою, мають винагороду від держави. А жінки, які не мають вищої освіти, платять штраф за народження другої дитини. Сім’ям, в кого є двоє дітей, по вечорам дзвонить служба і нагадує про використання протизачатних засобів.

ВВП на душу населення складає 28 000$, що в чотири рази вище за наш.

Порт Сінгапура входить в десятку найбільших портів світу. А Аеропорт останні роки займає перше місце світу, по якості сервісу і зручності. За рік аеропорт проходить приблизно 36 мільйонів чоловік.

хол

Офіційних мов аж чотири: малайська, англійська, китайська і тамільська.

Дана країна володіє найвищим штучним водопадом, парк пташок Jurong і найбільшим фонтаном, в Сантек сіті. Являється експортером декоративних риб, а ще проводить нічне сафарі на тварин зоопарку, для яких створені природні умови.

декоративні рибки
заповідник птахів
штучний водоспад

У заповіднику Букит Тима кількість видів дерев перевищує кількість, яка є у Північній америці.

Площа країни складає 714 кв. км., при цьому площа завжди збільшується в бік океану за рахунок штучних островів.

Основною релігією є будизм – 40%, 14% – християнство і іслам.

Президент обирається на 4 роки, законодавчий орган влади – однопалатний парламент.

Добре розвинуті такі галузі, як: металообробна, електротехнічна, електронна, кораблебудівна, кораблеремонтна, також нафтопереробна, хімічна, харчова, текстильна і легка промисловість. Вирощують кокосову пальму, пряности, тютюн, овочі, фрукти. Попередньо переробляють каучук, кава, чай і сільськогосподарську сировину; займаються свиноводством, птахівниством, рибальством.

Велику роль в економіці Сінгапуру відіграє туризм. Кожен рік країну відвідує 6,5млн. туристів.

Жителів часто можна побачити з парасольками, через тропічні дощі. А ще цікаво те, що велику популярність мають косметичні засоби проти засмаги.

Відкрити власний бізнес можна дуже швидко, наприклад відкрити ресторан, через інтернет, можливо за 10 хвилин часу.

В даній країні немає природніх ресурсів, навіть прісної води.

Тривалість життя в середньому становить – 80 років. Середній дохід громадянина приблизно – 34 000$ в рік.

Сінгапур також славиться унікальним п’ятизірковим готельним комплексом Марина Бей Сендс (Marina Bay Sands). Він складається із трьох двістіметрових веж, а на даху розміщений SkyPark (парк у вигляді корабля з 150-метровим басейном).

басейн під відкритим небом

Прикрашають місто два елітних райони: Little India (“Маленька Індія”) і Chinatown (“Китайський квартал”). Квартали, які були створені для адаптації емігрантів,  на сьогодні стали районами де продаються срави відповідно індійських і китайських кухонь.

Міські вбиральні присутні на всіх вулицях міста-країни, а по чистоті і зручності являються одними із кращих у світі. За справляння потреб організму поза вбиральнями, карається законом великою кількістю доларів штрафу.

Історія даної країни, за останні півстоліття, може бути хорошим показником і прикладом для країн, які прагнуть стати кращими в світі.