Перейти до вмісту

Цікаві факти про Володимира Великого

Валодимир Великий

28 липня святкується день хрещення Русі. У цей день церква вшановує пам’ять князя Володимира Святославича.

Володимир Великий і цікаві факти про нього, назавжди викарбувані в історії. Давайте дізнаємось про найцікавіші з них.

Легенда про тестування релігії

Існує красива легенда, що князь Володимир відправив своїх послів в різні країни для тестування  різних релігій. Посли, які перебували в Греції з великим захопленням розповідали про храм святої Софії. “Не знаємо на небі чи ми були чи на землі”. Володимир, на якого, справили враження ці слова вирішив прийняти грецьке католицтво.

В 988 році військо князя Володимира обложило візантійське місто Херсонес у Криму. Володимир зажадав від грецьких імператорів віддати йому в дружини їх сестру – царівну Анну. І для цього обіцяв охреститися. Імператори відповіли згодою.

Незадовго до весілля Володимир несподівано осліп. Як тільки Володимир охрестився, він прозрів і вигукнув: “Тепер побачив я Бога істинного”. Після хрещення Володимир повінчався з царівною Анною.

До Києва Володимир повернувся з грецьким і болгарським духовенством. Володимир хрестив киян на берегах Дніпра. Він зробив християнство – панівною релігією. Кумири язичницьких богів були відкинуті, спалені або кинуті в річку. На їхніх місцях стали будувати християнські церкви.

Сам Володимир, який був в молодості розпусним і жорстоким, духовно переродився після хрещення. Він жив “у страху Божому”, перейнявся любов’ю до ближнього, роздавав бідним рясну милостиню з княжої казни і не наважувався страчувати навіть розбійників. У народній пам’яті князь Володимир залишився як Володимир Красне Сонечко, його оспівували у багатьох російських баладах.

Після того, як Володимир Великий прийняв християнство, він потратив свої зусилля на захист російської землі від печенігів – степових кочівників. Князь Володимир помер в 1015 році.

В кінці 19 століття влада міста намагалися спорудити пам’ятник князя Володимира менш похмурим – пофарбували його в білий колір і обладнали підсвітку газовими пальниками.

Володимир Великий пам'ятник

  • Скульптура Володимира Великого була відлита в Санкт-Петербурзі, потім перевезена на поїзді в Москву, але через відсутність залізниці в Київ, далі доставляти довелося кінною тягою.
  • У нічний час хрест князя висвітлюється, створюючи враження справжнього дива.
  • Пам’ятник князю Володимиру зображувався на перших грошових купюрах України – купоно-карбованцях.

Купоно-карбованці Володимра Великого