Перейти до вмісту

Цікаві факти про єгипетські піраміди – розкриваємо їх таємниці

Одна з єгипетських пірамід – піраміда Хеопса – входить в список семи чудес світу. Її спорудження досі покрито таємницями і міфами. Багато цікавих археологічних знахідок належать саме цим землям. Всі найцікавіші факти про єгипетські піраміди читайте в даній статті.

Єгипетські піраміди були побудовані протягом 200 років, нові піраміди починали будувати перш, ніж були закінчені попередні. Таким чином, єгипетські будівельники були зайняті будівництвом цілий рік, змінюючи один одного, впродовж 200 років.

В Єгипті багато пірамід, але є три найбільші: Хуфу – піраміда Хеопса, Хефрена- піраміда Хафра і Мікеріна. Блоки для пірамід готували на місці, заливали вапняком і цементом. Найбільша піраміда була побудована 14-ма тисячами робочих за 20 років. З трьох великих пірамід сама висока- Хеопса. Заввишки вона 146,6 метрів, займає площу 5,2 гектара, а вага у неї 6,5 млн. Тонн. Камені настільки близько прилягають один до одного, що навіть неможливо протиснути аркуш паперу між ними.


Піраміди в Гізі будувалися не рабами і не з примусу, а простими робітниками селянами. Знайдено напис в одній з пірамід, в якому говориться, що її будівельники ніколи не падали на землю від ударів батогом.

Так для чого ж все-таки були побудовані всі піраміди?
В давнину всі єгиптяни були переконані, що їх фараон повинен жити вічно, тому, як тільки фараон вступав на трон, він відразу ж наказував будувати «будинок вічності», так звану гробницю у вигляді піраміди. Найпершим фараоном, який вирішив висловити свою перевагу в камені, був Джосер, а ім’я творця піраміди було Имхотеп.

факти про єгипетські піраміди
Всі піраміди зорієнтовані точно по сторонах світу і кути нахилів граней просто бездоганні. Майстерність будівельників і зодчих було досконалим, адже ці будови стоять вже 4500 років.
Всередині пірамід побудована ціла система коридорів. Кімната, яка призначалася для фараона, зроблена з чорного граніту. Грані піраміди увігнуті на один метр, але і це зроблено не просто так. Вони фокусували в собі сонячні промені під час літнього сонцестояння, і поверхня піраміди нагрівалася до температури в 1000 градусів. Від нагріву піраміда видавала звуки гуркоту.

Єгипетські піраміди – короткі цікаві факти:

  • Висота найбільшої єгипетської піраміди Хеопса становить 146,6 метрів, вага – понад 6 мільйонів тонн. Площа цього гіганта – близько 5 гектарів.
  • На стінах пірамід зображені численні сцени їх будівництва. Якщо вірити переказам, піраміди спорудили вольні люди, а зовсім не раби.
  • Грані піраміди Хеопса менш ніж на 5 сантиметрів відрізняються одна  від одної. І це – при довжині в 250 метрів кожна.
  • На думку вчених з Німеччини, піраміди є дуже потужними генераторами енергії. В них фараони оздоровлювалися і займалися Енерготерапією.
  • Одними  з найбільш популярних теорій виникнення єгипетських пірамід є наступні теорії. Перша: величезні пам’ятники архітектури побудували інопланетяни. Друга: переміщали і складали кам’яні блоки один на одний люди, які володіли магічним кристалом.
  • Склепи єгипетських фараонів знаходяться не всередині пірамід, як багато хто помилково вважає, а недалеко від них, в Долині Царів.
  • Згідно з однією з теорій, побудувати величні піраміди єгиптянам допоміг освоєний ними математичний «принцип важеля». Але, в той же час, таким способом спорудити піраміду Хеопса вдалося б за півтора століття. Тоді як з’явилася вона всього за 20 років. Загадка!