Перейти до вмісту

Цікаві факти про загартовування

  • від

Якщо хочеш бути здоровим, спочатку прочитай цю статтю, а вже потім – іди загартовуйся.

Почнемо з грамотного визначення (взято з  медичної  енциклопедії) , щоб не плутатися в поняттях.

Загартовування – це підвищення стійкості організму до впливу погодно -кліматичних умов (низької і високої температури , сонячного опромінення , атмосферного тиску тощо) . Загартовування засновано на здатності організму людини пристосовуватися до умов зовнішнього середовища . Загартовування може бути пасивним ( звикання ) і активним , організованим , дозованим , проведеним за загальними правилами тренування. У результаті загартовування підвищується опірність організму до різних несприятливих умов і особливо до дії закаляющого фактора.

Отже,  ви уже дізналися, що таке загартовування, тому приступимо до цікавих фактів про загартовування, а також дамо відповіді на самі цікаві запитання.

Відповіді від експертів про загартовування:

Чи можна вважати загартовування однозначно корисною процедурою?

«Вважається, що при загартовування ймовірність захворіти інфекційним захворюванням (ГРЗ, наприклад) буде нижчою, оскільки тренований організм легше переносить можливий стрес від зміни температури. Але так відбувається не у всіх і не завжди. Деяким мікроорганізмам попросту «наплювати», «загартований» ти чи ні. Тому однозначну користь загартовування довести не можна », – говорить Євген Пашанов.

Загартовані люди рідше хворіють?

Григорій Крутов: «Так. Підвищуються адаптивні властивості організму.У людей, які загартовуються реакція судин на холод швидка, теплопродукція і діапазон температурної активності більший».

Євген Пашанов: «Не можна сказати однозначно, тому що великі порівняльні контрольовані дослідження не проводилися». Як бачимо думка експертів в цьому питанні розділилася.

Купання в ополонці ( моржування ), мабуть , ще більший стрес для організму ?

Григорій Крутов : « Дивлячись за яким критерієм оцінювати. Якщо виходити з адаптаційних можливостей , то моржування крутіше , якщо з навантаження на нервову систему і судини , то кращим в цьому питанні є  контрастний душ».

Євген Пашанов : «Приймаючи  контрастний душ , ти кілька разів поспіль різко міняєш температуру води , і щоразу це стрес . А при моржування людина поступово адаптується до холодної води , знаходиться в русі і організм адаптується до стресу ».

Для загартовування (навіть для приймання контрастного душу ) є свої протипоказання?

Євген Пашанов : «Не рекомендується займатися загартовуванням при хворобах системи сечовипускання , міомах , кістах , будь-яких пухлинах ( доброякісних або злоякісних ) , запальних захворюваннях , хворобах крові , серцево -судинних захворюваннях. І , звичайно, варто утримуватися від загартовування під час ГРЗ ».

Григорій Крутов : «Також необхідно враховувати тип нервової системи. Людям з підвищеною збудливістю нервової системи обливання протипоказано , так як воно може послужити занадто сильним подразником ».

Інформація перекладена з журналу Men’s Health.

Цікаві факти про загартовування

А тепер деякі цікаві факти про загартовування:

  • Вода – найбільш дієвий інструмент загартовування. Але застосовувати його треба розумно. Почни з контрастних умивань і ополіскування ніг прохолодною – бл. 30 градусів – водою. Потім, знижуючи температуру води на 2 градуси в тиждень, доведи її до 14-15 градусів. Після цього аналогічним чином можна гартувати вже все тіло.
  • Контрастний душ – альтернативний варіант боротьби за загартоване тіло. Він дозволяє обійтися без термометра і контролю за температурою.
  • Крижана вода завдає сильного стресу нашому організму, діючи на нервову систему та дає сильний вплив на інші рецептор  нашого організму.
  • Багато людей думають, що купання в зимовий період підвищує небезпеку захворювання різними інфекційними хворобами, але багато моржів спростовують дану інформацію та стверджують, що лише одне загартовування дозволить вам запобігти багатьох хвороб.
  • Нам говорять, що кожна людина може стати моржем, але насправді багато хто психологічно не витримає дану процедуру.