Перейти до вмісту

Цікаві факти з астрономії

цікаві факти з астрономії

Ще в давні часи люди помітили, що Сонце, Місяць, планети, зірки переміщаються по небу з певною закономірністю, і стали вивчати ці явища.

Так народилася астрономія – наука про закони, яким підкоряються у своєму русі і розвитку небесні тіла (від грецьких слів «астрон» – «зірка», «номос» – «закон»).

Багато століть знадобилося, щоб з’ясувати, які з рухів небесних тіл справжні, а які- створюють ілюзію руху. Наприклад, нам здається, що Сонце сходить, рухається по небу і заходить, насправді ж обертається навколо Сонця наша Земля. До 16-го століття майже всі були переконані, що Земля знаходиться в центрі Всесвіту, а небесні тіла обертаються навколо Землі.

Великий польський астроном 16-го століття Микола Коперник і його послідовники довели, що насправді Всесвіт набагато складніший. Коли на початку 17-го століття був винайдений телескоп (оптичний прилад, що дозволив детально розглядати і вивчати небесні тіла), з’ясувалося, що Сонце за обсягом у мільйон разів більше Землі, а зірки – такі ж гарячі кулі, як і Сонце. Здаються ж вони нам маленькими і неяскравими через те, що знаходяться від нас незрівнянно дальше, ніж Сонце. Якщо до Сонця космічна ракета може долетіти за два місяці, то до найближчих зірок політ такої ракети займе мільйони років.

Цікаві факти астрономія

Навколо Сонця крім Землі обертаються інші планети.

Місяць за обсягом, майже в 4 рази менше Землі. Місяць обертається навколо нашої планети і тому називається природним супутником Землі. Є супутники і у більшості інших планет.

Вчені спостерігають небесні тіла, а потім обробляють і аналізують їх в астрономічних обсерваторіях та інститутах. Радянські обсерваторії оснащені складними приладами та інструментами, потужними телескопами і радіотелескопами.

На багатьох космічних апаратах встановлені астрономічні прилади, що дозволяють вивчати Всесвіт за межами земної атмосфери. Повітря, яке затримує багато променів від небесних тіл, тут, на космічних орбітах, не заважає спостереженням. Ось чому дані про Всесвіт, отримані за допомогою космічних апаратів, особливо цінні.

Астрономія – короткі цікаві факти:

  • Одного ранку, протягом 2 годин, китайці змогли спостерігати унікальну картину – у небі з’явилося аж 3 сонця. У вчених одразу знайшлася відповідь на це дивне явище. Справа в тому, що осінню на висоті 6000 кілометрів з’явилася хмара, яка складається з маленьких кристаликів льоду. Промені, які падають на таку хмару, починають викривлятися, в результаті чого ми бачимо дане явище.

Цікаві факти астрономія

  • Кожну добу на землю падає понад 150 тисяч метеорів;
  • Сонце – це лише одна з 200 млрд. зірок;
  • Найбільшим астероїдом є Церера, який має 940 км. в діаметрі, також цей астероїд був першим, який відкрили вчені-астронавти;
  • На місяці дуже високі коливання температур від – 164 до +117 градусів Цельсія;
  • Астрономи поділили небо на 88 умовних частин;
  • На 95% з вуглекислого газу складається атмосфера планети Марс;
  • Найвища точка на Землі складає 8848 метрів, а на Марсі трапляються вершини в 20-25 км.