Перейти до вмісту

Цікаві та захоплюючі факти про голубів

Голуб з незапам’ятних часів вважається птахом світу . Він відображений у вигляді пам’ятника більш ніж в 30 містах планети. Ці дивовижні птахи сповнені загадок і таємниць , які дуже цікаво розкривати багатьом людям.

Сьогодні ми розглянемо цікаві факти про голубів, які не залишуть байдужими будь-кого.

На всій планеті Земля існує понад 300 видів цих птахів. Вони живуть в кожній частині світу , окрім , самих холодних областей , але більша частина голубів живе в тропіках.

Дивовижним творінням природи у цих унікальних істот є зір. Його зовсім не здатні засліпити ні сонце,ні «блиски» електрозварювальних апаратів. Навіть у таких умовах птах може знайти дуже маленькі зернятка серед каміння. Та що там прямі сонячні промені , якщо навіть спалахи лазерів не здатні пошкодити сітківку ока голуба. Такі здібності зору цих істот дає своєрідна сполучна тканина , яка здатна змінити щільність , тобто бути прозорою , або потемніти і не пропускати промені. Дивно , але ці птахи сприймають навіть більше кадрів в секунду , ніж люди. Для порівняння, якщо людське око може сприйняти 24 кадру , то око голуба близько 75!

Читайте також: цікаві факти про тварин.

 

Будова тіла голуба теж вельми цікава: короткі , але міцні ніжки носять на собі пухкенький тулуб і маленьку голівку. Доросла особина має близько 10 тисяч пір’їн. Деякі види мають пір’я спеціальної незвичайної форми , вони допомагають їм летіти на дуже повільних швидкостях. Інші види мають інші пір’їнки , що виробляють спеціальні звуки в польоті. А найцікавішим є те , що вони спілкуються за допомогою саме цих « мелодій» .

Вуличні голуби влаштовані трохи інакше , ніж інші. Вони набивають шлунок до упору , а коли місця вже не залишається , то їжа відправляється прямо в зоб , який складається з лівої і правої частини. У першу чергу заповнюється ліва сторона , а потім і права. Цією особливістю вони чимось нагадують хом’ячків .

Існує дивовижний вид цих птахів , що виділяється з понад інших, який має назву Бірмінгемський ролер . Вони здатні прямо під час польоту виконувати сальто , і навіть не один раз , а цілу серію. На жаль , вчені поки не можуть пояснити , навіщо вони роблять подібні трюки , але багато розвідників цих птахів подейкують , що ролерам просто подобаються подібні забави . У природі існує ще одна схожа порода , яка називається салонний ролер . Ці птахи також люблять сальто , проте вони роблять це тільки на землі , томущо не вміють літати.

Бірмінгемський роллер
Бірмінгемський роллер

Більшість голубів мають сумчасте пір’я , частіше вони бувають чорні , коричневі , сині , сірі. Самки і самці більшості видів схожі між собою , однак самці більші і розумніші. А деякі , рідкісні різновиди , такі як вінценосний і азіатський фруктовий голуби , займають лідируюче місце серед найкрасивіших птахів планети. Саме вони мають яскраві ознаки на передній частині тіла. Голуби можуть використовувати свої маркування для залучення помічників або ж залякувати інших побратимів цього ж різновиду , які загрожують їм або їх території .

Голубів одомашнили досить давно. Їх постійно використовували як поштарів на великих відстанях. Відомі історичні особистості , такі як Чингісхан , Юлій Цезар та інші , використовували їх для доставки повідомлень.

 

У 11-12 століттях голуб мав більшу цінність , як чистокровний жеребець , адже не було на той момент ні пошти , ні телефонів . Зовсім в далекі часи ця птиця була тотемною твариною і предметом культу – покровителем людини.

Християни також вважають ці створіння божими птахами. У незапам’ятні часи їх клали в могили мученикам в якості символу воскресіння. А в стародавньому Єгипті , наприклад , голуби не тільки виконували роль листонош , але і вживалися в їжу.

У минулому столітті люди вивели безліч м’ясних видів голубів , вони вважаються делікатесом в багатьох країнах світу.Голуб майже в 6 разів поживніший та жирніший за курку курки , а за три дні до подачі птахів годують ягодами ялівцю і насінням кропу , завдяки цим маневрам м’ясо набуває особливий аромат .

Голуб дуже вірна істота. Самець і самка часто прив’язані один до одного все своє двадцятирічне життя . Однак бувають випадки , коли в міській плутанині голубка раптом кидає чоловіка з дітьми. Але , злегка сторопівши від « розлучення», батько сімейства в підсумку успішно продовжує самостійно вирощувати пташенят.

На жаль, але самки всіх видів голубів не здатні відкладати яйця в глибокій самоті. Їм для цього обов’язково необхідно бачити голуба. Однак у неволі їх успішно обманюють за допомогою дзеркала .

Існує багато легенд , історій і повістей , так чи інакше , пов’язаних з цими дивовижними птахами.

Найдавніша з них , що дійшла до нашого часу , – це « Повість минулих літ». У цій повісті розповідається про княгиню Ольгу , яка використовувала голубів у військових справах. В одній з воєн вона попросила у людей обложеного міста 3 горобця і 3 голуба з кожного двору. Поселенці відразу ж послали все необхідне княгині . Вона наказала прив’язати до кожної птиці підпалений сухий трут. Коли птахів відпустили , ті понеслии вогні до своїх гнізд . Спочатку загорілися голубники , потім двори. Таким чином , Ольга позбулася відразу від усіх ворогів .

Проходили роки , з’явилося радіо , проте голубів ніколи не забували. У 1942 році німці бомбами пошкодили підводний англійський човен , і та не змогла відірватися від грунту. Підводний човен б потонув , якби не перната парочка голубів , які з невеликими капсулами випустили через торпедний апарат . Самця захлеснуло водою , але самка дісталася до призначеного місця. Екіпаж врятували , а на честь голубки був поставлений пам’ятник.

Це тільки невелика частина всіх фактів про цих голубів . Вони не один раз рятували життя людям , дивуючи своїми неймовірними здібностями. Через століття голуб також допомагатиме вижити людині у важких умовах. Давайте цінувати навколишню природу , і вона відповість нам взаємністю.