Перейти до вмісту

Декілька цікавих історичних фактів

цікаві історичні факти

Якщо понуритися з головою у вивчення історії, то можна знайти не одну сотню вражаючих фактів, ось і редакція сайту “Цікаві факти” зайнялась пошуком цікавих історичних фактів.

Декілька цікавих фактів з історії:

 • Останні слова видатного вченого XX століття Альберта Ейнштейна залишилися невідомими, тому, що він вимовив їх німецькою мовою, якої не знала медсестра, яка перебувала біля нього в момент смерті.
 • Знаменитий вислів «Гроші не пахнуть» походить від римського імператора Веспасіана, який придумав спосіб поповнення державної скарбниці за рахунок відкриття платних туалетів.
 • Знамените повстання Спартака, багаторазово оспіване, як повстання рабів проти гноблення, при найближчому розгляді може виявитися добре продуманою і потужною військовою кампанією проти Риму. У Спартака були можливості відвести рабів у вільні від Риму землі, натомість він набирав і муштрував війська. Спартак не намагався знищити сам Рим, зате ефективно підривав його військову та економічну міць, що було на руку ворогуючим з римською імперією державам.
 • У цивілізованій середньовічній Європі майже тисячу років митися, вважалося гріхом. Через що слов’яни, які відвідували лазню не рідше разу на тиждень, вважалися дикунами. Неймовірна антисанітарія сприяла спалахам епідемій чуми, холери та інших захворювань.
 • Слово «оригінал» настільки поширене в наш час, на Русі означало палицю. Якою вибивали правдиві свідчення з підслідних.
 • За 14 років до загибелі справжнього Титаніка, виходить у світ книга Моргана Робертсона, в якій автор описує загибель корабля «Титан» з вражаючою точністю вгадавши історію великого лайнера. Збіги не можна пояснити з точки зору звичної логіки, бо збігається практично все: параметри кораблів (відмінного Титана і сьогодення Титаніка), кількість пасажирів, кількість жертв, причини зіткнення і недоліки конструкції.
 • У період, між Першою і Другою Світовими війнами у Франції приходили до влади більше чотирьох десятків різних урядів.
 • Адольф Гітлер був оголошений «Людиною року» в журналі Time в 38-му році. Саме тоді, він публічно заявляв про своїх агресивні плани у напрямку Східної Європи, вигнав тисячі євреїв з країни і отримав владу не тільки політичну, але й військову.
 • Під час Другої Світової війни в Монголії була послідній раз застосована кіннота. Проти дивізії німецької піхоти в атаку пішли дві тисячі кінних воїнів. Результат виявився цілком очевидним: монгольська кіннота перестала існувати, у німців не було навіть поранених.
 • В Англії існувала посада людини, яка повинна була вистрілити з гармати, при в’їзді Наполеона Бонапарта на територію країни. Ця державна посада була скасована в 1947 році!
 • Офіційна історія стверджує, що всі єгипетські піраміди були створені за часів фараонів, руками тисяч рабів і найманих робітників, за допомогою найпростіших пристосувань. Дивно, адже десятки тисяч туристів відвідують піраміди, бачать їх на відстані витягнутої руки і … ніхто не замислюється над тим, що брили такого розміру неможливо перемістити ручною працею, а надати їм абсолютно рівну форму, бронзовим інструментом взагалі фантастика. Простіше кажучи – піраміди побудовані не фараонами і взагалі не примітивними цивілізаціями, про які ми нічого не знаємо.
 • Знаменитий День Перемоги, 9-го травня 1945 року був насправді датою підписання Німеччиною беззастережної капітуляції. А мирний договір між СРСР і Німеччиною був підписаний лише в 1955 році.
 • Офіційне визнання геліоцентричної моделі Ватиканом відбулося в 1992 році! Це сталося через 31 рік після польоту Юрія Гагаріна в космос.