Дивні факти про психічне здоров’я людини

Психічне здоров’я є одним з найбільш загадкових , захоплюючих і часто торкається питань в сучасному суспільстві . Коли мозок людини пошкоджується , це часто пов’язано зі складними змінами , які також відбуваються і з тілом . Ми копнули глибше і виявили деякі найдивовижніші , але менш відомі , іноді навіть дивні факти про добре відомі […]

Психічне здоров’я є одним з найбільш загадкових , захоплюючих і часто торкається питань в сучасному суспільстві .

Коли мозок людини пошкоджується , це часто пов’язано зі складними змінами , які також відбуваються і з тілом .

Ми копнули глибше і виявили деякі найдивовижніші , але менш відомі , іноді навіть дивні факти про добре відомі і не дуже зрозумілі для людини психічні розлади.

Факти про психічне здоров’я людини

  • Розвиток шизофренії пов’язаний з формою вашого рота.

                                                                                                                                

 факти про шизофренію

Ми часто поділяємо здоров’я на  психічне і фізичне здоров’я. Психіатри , як правило , зосереджуються на поведінкових симптомах людини , проте в діагностиці може виявитися корисною і фізіологія.

Останні дослідження показують , що розвиток шизофренії може бути пов’язана з трохи збільшеною формою твердого неба. Це говорить про те , що лікарі почали вивчати фізичні особливості людини для діагностики шизофренії.

Більш того , шизофренія , судячи з усього , є набагато більш серйозним розладом , ніж ми колись вважали, тому що вона базується як на фізичних , так і на психічних симптомах .

Експерти помітили , що деформація твердого неба з’являються , як правило , у зв’язку з мутаціями і генетичними дефектами , до яких призводять певні набори симптомів.

Шизофренія вважається дуже складною хворобою , корені якої йдуть в перебої в роботі окремих нейромедіаторів і амінокислот. Ця складність призвела до появи спорів про те , що шизофренія – це ряд порушень під виглядом одного .

 

  •  Аутизм тісно пов’язаний з епілептичними припадками

Історія аутизму сповнена різного роду невідповідностями. Раніше вважалося, що аутизм – це своєрідний тип шизофренії у поєднанні з генами недбайливих батьків , які вели нездоровий спосіб життя.

Незважаючи на те , що сьогодні аутизм став зрозуміліший в науковому колі , це як і раніше складне захворювання часом з дивними ускладненнями. Насправді , аутизм може бути пов’язаний з більш серйозними симптомами , ніж ми могли б собі уявити.

1-2 відсотки дітей- аутистів будуть регулярно страждати від нападів в дорослому житті , при цьому 38 відсотків страждають аутизмом в певний життєвий період також зіткнуться з припадками .

Авторитетне дослідження, опубліковане в бібліотеці Національного інституту здоров’я , показало , що близько третини дітей- аутистів переживали свій перший припадок у віці до двох років.

Інші можуть зіткнутися з епілептичним припадком в будь-який момент їхнього життя. В рамках цього дослідження за дітьми спостерігали протягом десяти років , і вчені підтвердили, що насправді існує певний зв’язок між розладами аутистичного характеру і припадками .

  • Велика кількість психічних захворювань діагностується у молодих людей

Психічні захворювання часто пов’язують з ” неприродною ” поведінкою. Експерти кажуть , що сьогодні ” нормальна” людина зустрічається набагато рідше , ніж ми думаємо.

Згідно з даними , опублікованими Всесвітньою Організацією Охорони здоров’я , до 20 відсотків дітей та підлітків у всьому світі страждають в тій чи іншій формі від психічних захворювань. Це на диво дуже велика кількість населення , яке, як правило , стереотипно , вважається здоровим.

Фахівці повідомляють , що найчастіше психічні розлади торкаються молоді віком від 15 до 24 років. Більше того , наприклад , в Канаді ці захворювання є другою за значимістю причиною передчасної смерті або інвалідності.

Найпоширеніші психічні розлади – це депресія , біполярні розлади та шизофренія .

Також не рідкість , коли вживання певних лікарських препаратів викликає розвиток латентних психічних захворювань , або ж навпаки , розвиваються симптоми психічної хвороби, які провокують людини почати вживати сильнодіючі препарати в формі самолікування.

Ментальні хвороби : факти

  • Ментальні хвороби можуть зруйнувати ваше тіло

Психічний розлад – це не тільки розвиток проблем з свідомістю людини , це також в деяких випадках і розвиток серйозних фізичних захворювань.

Статистика говорить про те , що психічні відхилення, як правило , пов’язані з розвитком проблем з серцево – судинною системою , в той час як тривожні розлади можуть провокувати розвиток проблем зі спиною і м’язовим корсетом.

Симптоми тривоги , поряд з такими порушеннями , як синдром Туретта , також можуть стати причиною ” фізичних неполадок ” через регулярно повторюючогось травмуючого стресу.

Багато в чому фізичні неполадки відбуваються через нейрохічний дисбаланс. Тобто токсичні гормони, що виробляються ендокринною системою в умовах стресу , можуть спровокувати появу величезної кількості пошкоджень тканин і органів в організмі.

За даними ряду досліджень психіатричних інститутів , люди з біполярним розладом , шизофренією і депресією володіють шансами в 2,6 рази вище на розвиток раку в порівнянні з звичайною людиною.

Більш того , експерти університету Джонса Хопкінса відзначають , що страждаючі від серйозних психічних розладів в 50 відсотках випадків частіше відвідують лікарів через отримання фізичних травм , а також смертність через цих травм серед психічно нездорових в 4,5 рази вище в порівнянні із звичайними людьми.

  • Синдром Корсакова

Психічні захворювання часто дають про себе знати з абсолютно несподіваних джерел людського організму. З медичної точки зору в цьому плані, одне з найбільш цікавих захворювань відомо, як синдром Корсакова.

Ця хвороба вражає пам’ять аналогічно хворобі Альцгеймера і є результатом серйозного недоліку вітаміну В1 . Розлад в основному пов’язаний з надмірним вживанням алкоголю , який виснажує запаси В1 і викликає проблеми з його засвоюваністю .

Мозок хворої людини опиняється в стані стресу , що призводить до повільності мови , забудькуватості і плутанини в діях. Люди з синдромом Корсакова без причини починають брехати буквально на кожному кроці. Але , на їх думку , вони насправді не брешуть , тому що дійсно вірять в те, що розповідають .

Синдром Корсакова зазвичай вважається довгостроковим розладом , хоча гостра нестача вітаміну В1 може призвести до коми або навіть смерті , якщо не вжити своєчасних заходів . СНІД і серйозні порушення обміну речовин також можуть викликати дефіцит вітаміну В1 , з однаково серйозними наслідками.

Вплив стресу на мозок

 факти про психічне здоров'я

  • Стрес зменшує розміри мозку

Ми схильні вважати психічне захворювання свого роду несправністю , а черепно -мозкову травму приймаємо за окрему , фізичну проблему. Але вам не потрібно приймати наркотики або зіткнутися з фізичною травмою для того , щоб отримати пошкодження головного мозку.

Це може статися через надмірно високого рівня кортизолу та інших токсичних хімічних речовин, що виробляються нашим тілом. Велика кількість видів тварин, у тому числі і людина , зберігає запаси подібних лікарських препаратів хімічних речовин для того , щоб забезпечити можливість виживання в разі зіткнення з ситуацією ” борись або біжи ” .

Проте , тривалий стрес або наявність стресових психічних захворювань може призвести до хронічного , довгострокового викиду цих речовин. Кортизол , гормон стресу , має можливість безпосередньо вбивати клітини мозку , погіршує його загальну продуктивність , а також зменшує мозок за допомогою клітинної атрофії.

Дослідники також виявили , що зниження здібності людей похилого віку контролю рівеня кортизолу може бути пов’язано з хворобою Альцгеймера , а також з неврологічною дегенерацією .

  • Аутизм і фізичний розвиток

Аутизм , як правило , розглядається в якості самостійного психічного розладу, який вже давно став джерелом розбіжностей серед практикуючих лікарів. Проте , аутизм демонструє наявність неймовірною залежності захворювання від розмірів дитини при народженні та від розвитку його голови.

Деякі дослідження, опубліковані в 2003 році в журналі Американської Медичної Асоціації , показали , що діти з аутизмом, як правило , народжуються з головами менше за розміром в порівнянні з звичайними дітьми.

Однак , темпи розвитку черепа і мозку часто випереджають норму. Також дослідження показали , що деякі частини головного мозку дітей – аутистів більші порівняно з контрольною групою дітей .

Пізніше всі зрівнюється , тому дорослі аутисти володіюьть стандартними пропорціями – мозок / тіло. Іншими словами , діти аутисти з’являються на світ маленькими , але ростуть швидше звичайних дітей.

Фізичні причини аутизму досі залишаються загадкою , як в принципі і саме захворювання. Незалежно від виявлення тієї чи іншої залежності хвороби і якихось чинників з навколишнього світу , причини таких залежностей поки не пояснені .

Причини депресії

  • Депресія і довкілля

Депресія , як правило , розглядається як та чи інша форма внутрішнього дисбалансу розуму . Проте , за даними деяких досліджень , депресія може опинитися під сильним впливом нашого середовища проживання .

Наприклад , “депресія” городян у середньому на 39 відсотків вище в порівнянні з такими ж сільськими жителями.

Також з депресією корелює і зниження рівня незамінних жирних кислот в дієті ( наприклад , недостатнє вживання в їжу морепродуктів) . Крім того , у городян на 21 відсоток частіше розвиваються тривожні розлади , а вірогідність розвитку шизофренії у жителів сіл в два рази менше.

Вчені відзначають , що у мешканців міст збільшена активність в поясній частині мозку , що впливає на здатність мозку регулювати рівень напруги. Судячи з усього , тривалий вплив міської обстановки надає стресовий вплив на наш організм , що і призводить до розвитку проблем психологічного характеру.

  • Поширення так званих ” нав’язливих ” розладів

Обсесивно -компульсивний розлад (ОКР ) впливає на значний відсоток населення. Проте , цілком імовірно , що в багатьох випадках діагноз ставиться невірно через те , що добре відомі лише видимі ознаки даного захворювання.

Найчастіше зустрічається різновид даного розладу , при якій нав’язливі , злі і жорстокі думки наповнюють мозок людини і приводять його у стан стресу . Цей різновид широко поширений і часто шокує самого носія розладів .

Наприклад , у вас несподівано може виникнути бажання вийняти ніж і вдарити ним свого колегу. Людина насправді не хоче цього робити , вона відчуває відразу до того , що думає про такі речі . Думки про це не дають їй спокою.

  • Пошкоджені нерви , психічне здоров’я і соціалізація

Дослідники вже давно виявили , що знижена кількість мієліну ( нервово- захисного волокна ) пов’язане з дегенеративними неврологічними розладами , такими як розсіяний склероз.

У недавніх дослідженнях фахівців Синайської школи медицини було виявлено , що втрата мієлінової оболонки на нервових волокнах неминуче веде до розвитку психічних захворювань.

Мієлінізація (покриття мієліном нервових волокон) є найважливішим компонентом нервової системи. Цей процес відповідає за ізоляцію нервових волокон і ефективну передачу сигналів головного мозку.

Незважаючи на те, що найчастіше фахівці при аналізі психічних захворювань акцентують увагу на самих волокнах , стан ” проводки ” також не менш важливо . Ще більш дивним є той факт , що мієлін може пошкодитися в результаті впливу на нього екологічних та соціальних факторів.

Дослідження, проведені на мишах , показують , що вироблення мієліну може сповільнитися в результаті соціальної ізоляції.

 

Схожі статті