Перейти до вмісту

Добування сланцевого газу провокує землетруси

Вчені з Корнельського університету поділилися висновками про свої послідні дослідження. Вони прийшли до висновку, що кожний п’ятий  землетрус у штаті Оклахома відбувається через видобуток сланцевого газу. Такий негативний ефект виникає внаслідок того, що для видобутку газу використовується метод гідророзриву підземних пластів під високим тиском.

З початку року в регіоні видобування сланцевого газу в Оклахомі було зафіксовано більше ніж 240 землетрусів магнітудою від 3,0 балів, що значно вище норми для даної місцевості. Як вважають фахівці, подібна аномальна активність спровокована діяльністю чотирьох газових свердловин на південному сході Оклахома-Сіті. До таких висновків учені прийшли, спираючись на той факт, що різкий стрибок підземних поштовхів був зафіксований відразу після 2008 року, коли в Оклахомі почали масово добувати корисні копалини.

За даними одного з авторів дослідження Джеффрі Ейберса, такий сплеск сейсмічної активності неможливо списати виключно на природне походження. Він вважає, що настільки часті землетруси є наслідком гідравлічних розривів пласта. Подібна діяльність породжує підземні поштовхи в радіусі 35 км від свердловин.

Місцеві жителі нітрохи не здивувалися цих висновків, так як вони давно пов’язували активізацію землетрусів з видобутком сланцевого газу. Однак нове дослідження стало першим офіційним і науковим підтвердженням голослівних припущень.

Подібна ситуація вкрай стурбувала екологів по всьому світу. Глава WWF в Росії Олексій Книжников просить американських розробників газу прислухатися до висновків своїх же фахівців. Втім, ці припущення вчених навряд чи змінять енергетичну стратегію світових держав. Поклади корисних копалин виснажуються, що змушує починати освоєння нових, більш небезпечних покладів.