Перейти до вмісту

Історія винаходу першого глобуса

Історія винайдення першого глобуса

Перший глобус
Хто створив перший глобус?Є відомості, що ще в середині другого століття до н. е. послідовник Арістотеля Кратес Малосский (давньогрецький філософ) винайшов модель Землі і була вона у вигляді кулі. Але, ні сама модель, ні будь-які згадки про неї не збереглися. Є лише слова очевидців даної  моделі глобуса. Вони стверджували, що Земля була зображена на кулі у вигляді єдиної суші, яку поділяли річки, звані в той час океанами.

Оскільки більше ніяких доказів настільки раннього існування глобуса немає, то першою його моделлю все ж вважається модель Мартіна  Бехайма. Тоді ще глобус називали «Земним яблуком» і ілюстрував він лише уявлення мандрівників того часу про географію нашої планети, які ґрунтувалися на даних вченого Птоломея, який жив ще у II столітті.

Через деякий час, коли глобуси стали відображати реальні географічні дані, вони стали надбанням усіх моряків і вчених. Глобуси були показником освіченості, і їх можна було зустріти у всіх модних будинках Європи.

Великою популярністю користувалися глобуси, які були виготовлені майстрами Блау з Амстердама. Найвідоміша модель – Готторпський глобус, що має діаметр близько 311 см. Всередині був розташований планетарій.

Тим не менше, «Земне яблуко» – унікальний експонат, що представляє інтерес як для істориків, так і для географів, і для всіх, кому цікаво долучитися до середньовічної науки. По сьогоднішній день глобус Бехайма є головною визначною пам’яткою Нюрнбержского Німецького національного музею.