Італійські археологи хочуть зайнятися створенням тривимірної карти римських акведуків

Група італійських археологів впритул зайнялася створенням першої в світі тривимірної карти акведуків Вічного міста. Щоб отримати високоточну карту , археологи будуть орієнтуватися на дані, які вони отримують з лазерних далекомірів і GPS- приймачів. Проаналізувавши весь обсяг даних, вони складуть тривимірну карту , де буде врахована складна геометрія кожного акведука і місцевості їх пролягання . Для […]

Група італійських археологів впритул зайнялася створенням першої в світі тривимірної карти акведуків Вічного міста. Щоб отримати високоточну карту , археологи будуть орієнтуватися на дані, які вони отримують з лазерних далекомірів і GPS- приймачів. Проаналізувавши весь обсяг даних, вони складуть тривимірну карту , де буде врахована складна геометрія кожного акведука і місцевості їх пролягання .

Для « проектування » найскладніших ділянок арехологи планують використовувати шестиколесного робота з високоточними дальномірами і відеокамерами . Завдяки цьому роботові вони складуть дуже точні тривимірні моделі без участі людей.

Починаючи з 312 року до нашої ери , закінчуючи 226 роком вже нашої ери Римські правителі побудували 11 акведуків загальною протяжністю майже 1500 кілометрів. Акведук Aqua Marcia має в довжину 91 кілометр і є рекордсменом серед акведуків. У ,більшості випадків римські архітектори проектували підземні акведуки, за якими в Рим поставлялося по мільйону літрів води в день. У VI столітті далекоглядний стратег , лідер вестготів , спеціально велів зруйнувати систему водопостачання міста Рим , що сильно допомогло їм у захопленні міста . З того часу аж до IX століття акведуками вже не користувалися.

 

Схожі статті