МІТ створить плаваючу АЕС, яка не боїться цунамі

Очевидно, що найбезпечнішим місцем для ядерного реактора – є відкрите море. Нова концепція електростанції , розроблена MIT , передбачає будівлю, яка побудована на плавучих платформах в декількох кілометрах від берега. Творці концепції пояснюють , що завдяки цьому станція буде практично несприйнятливою до землетрусів , цунамі і аварій. Досить багатообіцяюче , але професори впевнені в успіху […]

Очевидно, що найбезпечнішим місцем для ядерного реактора – є відкрите море. Нова концепція електростанції , розроблена MIT , передбачає будівлю, яка побудована на плавучих платформах в декількох кілометрах від берега.

Творці концепції пояснюють , що завдяки цьому станція буде практично несприйнятливою до землетрусів , цунамі і аварій.

Досить багатообіцяюче , але професори впевнені в успіху : у відкритій воді хвилі цунамі менше і не можуть завдати серйозної шкоди , а землетруси відчуваються , в основному , тільки на суші.

Плаваючий реактор дає заводу легкий доступ до пасивного охолодження , який Джакопо Бонжорно ( Jacopo Buongiorno ) з MIT називає « нескінченним теплоотвідводом ».

Бонжорно описує надзвичайну ситуацію , в якій завод викидає радіоактивні гази не стільки в атмосферу , скільки в океан. Це захищає популяції тварин від повітряної радіації , але навряд чи цей метод безпечний для місцевого середовища . На даний момент , це всього лише ідея , але якщо все вийде , в майбутньому у нас з’явиться більш безпечна і керована ядерна енергетика.

Схожі статті