Перейти до вмісту

Найцікавіші факти про Оноре де Бальзака, подробиці з життя письменника

В Інтернеті є достатньо цікавих фактів з життя Оноре де Бальзака, але ми зберемо найкращі факти про письменника в  єдину статтю.

На паризькій вулиці Rue Raynouard проживав Оноре де Бальзак. Він взяв собі псевдонім, так як переховувався від кредиторів. Сьогодні там розташований музей, він відкритий щодня з 10.00 до 18.30,  крім понеділка. Вхід до музею безкоштовний.

Серед відомих відвідувачів паризького кафе Le Procope – Дені Дідро, Бенджамін Франклін, Жан Жак Руссо, Марат, Вольтер, Дантон, Робесп’єр, Мюссе, Жорж Санд, Бальзак, Гюго, Жан Батист Гюстав Планш.

Французька мова, якою говорять в Туре, вважається найчистішою, згідно  “Вікіпедії”. Тут в 1799 році народився Оноре де Бальзак.
Ідея будівництва театру Paradis Latin Cabaret належить Наполеону Бонапарту. Після відкриття театр відвідують художники, письменники, поети, купці, аристократи. Тут бували Оноре де Бальзак, Олександр Дюма, Проспер Меріме. Цікаво, що перебудовою театру в 1887 році під час підготовки до Всесвітньої виставки займався Гюстав Ейфель.

 театр Paradis Latin Cabaret
театр Paradis Latin Cabaret

Галерея Вів’єн (Galerie Vivienne) побудована на початку XIX століття.  Вона відома своєю величезними красивими спіральними сходами. До речі, тут знімав квартиру знаменитий злочинець, а потім сищик, один з перших в світі приватних детективів Франсуа Відок. Відок послужив прототипом головного героя роману “Знедолені Віктора Гюго – Жана Вальжана, а також інспектора Жавера. Крім того, він став прототипом Вотрена в« Людської комедії »Оноре де Бальзака.

Галерея Вів'єн
Галерея Вів’єн

Екс-ле-Бен (Aix-les-Bains) – відомий термальний курорт Франції. У місті часто бували письменники і знаменитості, кілька разів сюди приїжджала королева Вікторія, імператриця Австрії Єлизавета Баварська, Марія Піа, король Бельгії Леопольд II, князь Монако Альбер I та інші. Сюди приїжджали Олександр Дюма з Оноре де Бальзаком, Віктор Гюго, Сергій Рахманінов, Жорж Санд. На курорті бували Гі де Мопассан, Сара Бернар, Ів Монтан, Едіт Піаф, Поль Верлен, Шарль Азнавур. На фото – Екс-ле-Бен в 1900 році..

Цікаві факти про Оноре де Бальзак:

Бальзак в молодості і редактор

Коли Бальзак тільки починав свою літературну кар’єру, він часто страждав від відсутності грошей. Щотижня він приходив до свого видавця, відомого своєю скупістю, і просив у нього грошей за рахунок свого майбутнього гонорару. Одного разу секретар зупинив його біля дверей кабінету редактора:

– Вибачте, пане Бальзак, але видавець сьогодні не приймає.

Бальзак весело відповів:

– Це нічого, головне, щоб давав.

Бальзак і злодій

Одного разу вночі в квартиру до Бальзака забрався злодій і став ритися в ящиках його столу. Раптом злодій почув гучний сміх:
“Друже, ти даремно в темряві шукаєш те, що я не можу знайти вдень”.

Бальзак і майстер

Одного разу до Бальзака прийшов майстер, який займався ремонтом та благоустроєм його квартири, і став вимагати гроші за виконану роботу. Бальзак відповів, що зараз у нього немає ні сантима, і попросив майстра зайти іншим разом. Той обурився і почав кричати:
– Щоразу, як я приходжу до вас за грошима, то вас або немає вдома, або у вас немає грошей.
На це Бальзак сказав:
– Ну, це ж цілком зрозуміло! Якби у мене були гроші, то, напевно, тепер мене не було б вдома.

Що ж давало Бальзаку надзвичайну енергію для написання його приголомшливих романів? Особливого секрету тут немає – це стара добра кава, яка щоранку допомагає мільйонам людей і в даний час отримати порцію бадьорості від чашечки випитого напою. Тільки любов Бальзака до напою, що бадьорить переросла в манію. Найчастіше він випивав по п’ятдесяти чашок чорної турецької міцної кави в день. Якщо не виходило зварити каву, Бальзак подрібнював жменьку зерен кави, закидаючи її сухою до рота. Було підраховано, що працюючи над «Людською комедією», Бальзак випив приблизно 15 000 чашок міцного напою, що бадьорить.