Найстрашніші методи лікування в історії медицини

Протягом багатьох тисяч років медицина була тісно пов’язана зі спіритизмом і міфами. Навіть сьогодні в деяких регіонах світу зцілення часто асоціюється з процедурами і практиками , які здаються нам абсолютним шарлатанством . Навіть у 20 столітті дивні і помилкові з наукової точки зору медичні процедури були у великому ходу при лікуванні будь-якої недуги , від […]

Протягом багатьох тисяч років медицина була тісно пов’язана зі спіритизмом і міфами. Навіть сьогодні в деяких регіонах світу зцілення часто асоціюється з процедурами і практиками , які здаються нам абсолютним шарлатанством .

Навіть у 20 столітті дивні і помилкові з наукової точки зору медичні процедури були у великому ходу при лікуванні будь-якої недуги , від насморку  до холери. Нижче ви можете прочитати про найдивніх методи лікування за всю історію медицини. Деякі з них володіють певними перевагами , в той час як інші майже божевільні і не мають під собою ні каплі наукової основи , але все ж знайшли популярність серед лікарів і пацієнтів.

П’явки і кровопускання

Використання п’явок для висмоктування крові хворої людини практикувалося тисячі років , починаючи з древнього Єгипту . Єгипетські цілителі вважали , що  цей метод допомагає позбутися від лихоманки і різних інших захворювань. П’явки також широко використовувалися в середньовічній Європі.

Хоча п’явки не часто застосовуються в наш час , вони все ж збереглися в сучасній медицині. Їх використовують , щоб полегшити загоєння шкіри після пересадки , часто необхідної при лікуванні опіків. П’явки мають здатність відновлювати кровообіг в блокованих венах і використовуються для реплантації пальців , вух та інших частин тіла. Ще в 2004 році Адміністрація з контролю за продуктами харчування і ліками схвалила використання п’явок в медичних цілях.

Кровопускання – процес вилучення деякої кількості крові пацієнта. У стародавні часи медики вважали , що робота організму регулюється ” соками ” , або біологічними рідинами , які повинні знаходитися в належному балансі . Кровопускання було однією з найпоширеніших медичних практик аж до 19 -го століття. На сьогоднішній день вже доведено , що кровопускання не є безпечним , а також неефективне при лікуванні захворювань.

Стрічкові черв’яки

Солітери – страшна річ. Уявіть собі довгу білу живу істоту , що згорнулося в якомусь органі і харчується  їжею , яку ви їсте.

Одна з найбільш помилкових і страшних з дієт, які коли-небуть існували – це, ймовірно , дієта з використанням стрічкових черв’яків. Так, раніше люди ковтали стрічкових черв’яків в надії схуднути . Тим часом медики попереджають , що така “дієта” може викликати широкий спектр небажаних побічних ефектів , і навіть призвести до летального результату. Охочим схуднути краще дотримуватися перевірених методів: споживати менше калорій і збільшити фізичне навантаження .

Лоботомія

У 1949 році два лікарі, насправді отримали Нобелівську премію з фізіології і медицини за процедуру , відому під назвою лоботомія , яка зараз вже розвінчана і названа шкідливою. Лоботомія являє собою нейрохірургічну процедуру, що полягає в розрізуванні тканин , що з’єднує лобові частини мозку з його іншою частиною , за допомогою введення плоскогубців через очниці і , по суті , проникнення в головний мозок.

Звучить дико , але до середини 1900 -х років тільки в США було проведено близько 40 тисяч лоботомій . Метод був значною мірою введений випускником Єльського Університету доктором Уолтером Фріманом , який провів лоботомію на тисячах пацієнтів , часто навіть не одягаючи хірургічних рукавичок.

Вважалося , що лоботомія лікує психічні розлади в цілому , від тривожності і депресії до галюцинаторних розладів. У більшості випадків в результаті цієї процедури пацієнти отримували неврологічний , розумовий і емоційний збиток , залишаючись покаліченими на все життя.

Батьки , турбуючись про примхливих підлітків, дозволяли піддати їх лоботомії в 1940- х , 50 -х і 60 -х роках ; в їх числі була сестра Джона Кеннеді , Розмарі . Будучи бунтівним підлітком , батько відправив її на лоботомію у віці 23 років , після чого вона на все життя втратила здатність ходити і говорити . До самої смерті Розмарі прожила у відрізаною від світу , так і не оговтавшись від операції.

Трепанація

Можливо, однією з найдавніших форм медичного втручання в організм людини є трепанація . По суті , це просвердлення отворів у черепі для лікування таких проблем , як судоми , мігрені і психічні розлади. Свідоцтва застосування цієї практики були виявлені на доісторичних останках з неоліту. Сьогодні такі люди , як Барт Хьюз , все ще вважають  трепанацію ефективним способом підвищення рівня розумових здібностей , хоча сучасні лікарі не можуть сказати нічого хорошого на адресу цієї примітивної процедури.

Сигарети від астми ” Cure “

Хоча це звучить контрпродуктивно , в 1900 -х пацієнтам з астмою часто прописували лікувальні сигарети або горючі порошки. Лікарі рекомендували хворим на астму вдихати дим від палаючого дурману ,  тютюну і вуглекислого калію. Звичайно, вже давно відомо , що куріння чого б то не було несе астматикам набагато більше шкоди , ніж користі. Сигарети , зокрема , тільки погіршать ваш стан.

Уринотерапія

Уринотерапія – це використання сечі в лікувальних або косметичних цілях. Вона може включати вживання власної сечі всередину або втирання її в шкіру . Існує не так вже й багато наукових доказів на підтримку уринотерапії , але деякі стійкі прихильники продовжують використовувати її й сьогодні .

Ця практика використовувалася в усьому світі протягом тисяч років , починаючи зі Стародавнього Риму , де люди нібито вживали сечу для чищення зубів. Пиття сечі вранці також іноді асоціювалося з йогою або медитацією.

Радіоактивна вода

Іншою порожньою вигадкою  стала популярна радіоактивна вода. У 1903 році виявилися радіоактивні властивості води з деяких гарячих мінеральних джерел. Люди прийшли до висновку , що радіоактивність корисна для здоров’я; гарячі джерела стали рекламуватися як « радійні » курорти. Одного разу головний лікар служби охорони здоров’я США оголосив радій ліками від малярії та діареї .

Після цього люди стали пити радіоактивну воду і купатися в ній на курортах. Все це тепер називається просто ” радіоактивне шарлатанство ” , тому що зараз ми знаємо , що опромінена зубна паста швидше за все не відбілить ваші зуби , та й в цілому нічого хорошого вашому здоров’ю не принесе.

 

Схожі статті