Перейти до вмісту

Найважливіші винаходи людства за версією AIMMPE

Найважливіші винаходи людства

Дуже цікаві підсумки розвитку цивілізації, завдяки винаходам , зробили «American Institute of Mining, Metallurgical and Petroleum Engineers» (AIMMPE), які склали рейтинг найважливіші винаходи людства. Даний інститут займається технологічними винаходами, тому вони зробили акцент саме на них.

  1. На перше місце була поставлена таблиця Менделєєва, без якої всі дослідження в галузі хімії та ядерної фізики були б дуже скрутні.Майстер на всі руки, Менделєєв відомий і іншим своїм винаходом, для багатьох ще більш важливим, ніж періодична таблиця: саме він визначив «ідеальний градус» для горілки – 40%. Крім того, великий учений захоплювався виготовленням валіз, а також був активним членом «Союзу російського народу» – більш відомого під ім’ям «Чорна сотня».
  2. Друге місце – виплавка заліза.
  3. Третє місце зайняв транзистор, винайдений в 1948 р.
  4. На четвертому – винахід скла. Для вчених воно – насамперед матеріал, з якого виготовлений лабораторний посуд, а от для широких мас – тара для пива і міцніших напоїв.
  5. Мікроскоп Левенгука
  6. На шостому місці міцно, як бетонний моноліт, закріпився цемент, який почав застосовуватися з XVIII століття і зробив революцію в будівництві. До речі, нещодавно 57-річний берлінський архітектор Фрідріх Ланц вирішив зробити революцію в технології виробництва самого цементу, запропонувавши виготовляти його з … собачих екскрементів!
  7. Винахід сталі
  8. Винахід міді
  9. Дифракція рентгенівських променів кристалами.
  10. Останнє місце почесно займає – конвертор для виплавки сталі з чавуну, створений англійським інженером Генрі Бессемером (1813-1898). А ось метод отримання сталі мартенівським методом AIMMPE чомусь проігнорував.

BBC Focus, Що не варто було винаходити

Але поки американські світила науки визначали найважливіші винаходи і відкриття людства, прості британські громадяни, опитувані журналом «BBC Focus», висловилися з приводу того, що, на їхню думку, не слід було винаходити.

Порох, вибухівка і ядерні бомби отримали негативні оцінки 35% опитаних, мабуть, вони  є переконаними пацифістами. Досить дивно для країни, яка свого часу отримала статус «володарки морів» саме завдяки гарматам.

Ще одна дивина – неприязнь до мобільних телефонів відчувають 17% британців, назвавши їх найгіршим винаходом людства. Невже вони так дратують прихильників консервативного англійської спокою?

Найважливіші винаходи людства

9% негативного рейтингу одержали атомна енергія і телебачення. Ну, це зрозуміло – перша несе загрозу фізичному здоров’ю, а «блакитний ящик» калічить людей психічно. Але що несподівано, стільки ж британців назвали в якості найгіршого винаходу електромотороллер «Sinclair C5», випущений у Великобританії в 1985 році.

Шість відсотків опитаних урочисто затаврували сигарети, сигари та інші тютюнові вироби, і ще стільки ж – автомобіль. Як бачимо, щадящі «диявольські екіпажі» для британців дещо менше зло, ніж екологічно чисті електромотороллери.

І в кінці списку найжахливіших винаходів людства виявилися мережі закладів швидкого харчування (3%), камера для швидкісної зйомки (3%) і прирівняна до них … релігія, яка отримала найбільшу негативну оцінку 2% британців.

Тим часом патентні бюро надходять все нові і нові заявки – тільки в 2005 році Всесвітня організація інтелектуальної власності зареєструвала їх 134000! За кількістю винаходів традиційно лідирують США, на частку яких припадає третина всіх патентів, за ними йдуть Японія, Німеччина, Франція і Великобританія.

А ось Росія, тримаючи в руках всього 425 патентів, ще не увійшла навіть до першої двадцятки. Причина банальна – російські (як і українські) винахідники воліють отримувати патенти в тій же Америці, де вони сподіваються їх відразу ж і продати.