Перейти до вмісту

Недостаток сну призводить до загибелі клітин головного мозку

  • від

Недосипання загрожує для нервової системи людини більш серйозними наслідками , ніж передбачалося раніше. При хронічному недосипанні ініціюється необоротне помирання клітин головного мозку.

Недостаток сну призводить до загибелі клітин головного мозку.

За даними останнього дослідження , тривале недосипання у мишей призводило у піддослідних мишей до вимирання 25 % клітин певного типу в їх головному мозку. Повний текст результатів дослідження опублікований в журналі The Journal of Neuroscience .

Якщо допустити таке ж недосипання у людини , то наступні спроби відіспатися і надолужити згаяне можуть виявитися марними . Дослідники вважають , що вони зможуть колись розробити ліки для захисту мозку від побічного ефекту недосипання , але це відбудеться нескоро.Головний мозок

Експеримент на гризунах був поставлений в Медичній школі Університету Пенсільванії. У ході дослідження гризуни жили за графіком людини, що працює в нічну зміну або ж затримується в офісі. Вони спали всього по 4 – 5 годин на добу , через що втратили 25 % клітин в районі стовбуру головного мозку.