Щоб було, якби людина володіла “орлиним зором”

Представте собі, як би людина бачила світ, якщо б володіла орлиним зором. З висоти в 100 метрів ми б змогли побачити мураху, яка трудиться на землі, а також цей світ передавав би набагато яскравіші відтінки, які ми звикли бачити людським оком. Завдяки технологіям, які зараз дуже швидко розвиваються, вчені зможуть використати феномен орлиного зору в […]

Представте собі, як би людина бачила світ, якщо б володіла орлиним зором. З висоти в 100 метрів ми б змогли побачити мураху, яка трудиться на землі, а також цей світ передавав би набагато яскравіші відтінки, які ми звикли бачити людським оком.

Завдяки технологіям, які зараз дуже швидко розвиваються, вчені зможуть використати феномен орлиного зору в цілях, які зможуть допомагати людям, з проблемами зору.

Орлиний зір, або як дивиться орел?

Орли та інші хижі птахи можуть бачити в 4-5 разів дальше , ніж звичайна людина . Дослідники проводили спеціальні експерименти для того , щоб випробувати зір орлів : птахи повинні були пролетіти по довгому тунелю в бік двох екранів телевізора. Один з екранів показував гарний малюнок , тому птахи , природно , звертали увагу на нього , дослідники ж, у свою чергу , перевіряли гостроту їхнього зору , вимірюючи відстань, з якої орли починали летіти в правильному напрямку.

За словами Вільяма Ходоса ( William Hodos ) , видатного професора університету штату Меріленд , що вивчав гостроту зору птахів з 1970 року , дві особливості очей орлів сприяють такій гостроті їх зору. По-перше , їх сітківка більш щільно вкрита конусоподібними клітинами , які розрізняють світлі відтінки , тим самим це допомагає їм розрізняти більш дрібні деталі. У даному випадку можна провести паралель з камерою: чим вище щільність пікселів , тим сильніше роздільна здатність камери.

По-друге ,кристалик їх очей влаштований таким чином , що він може відбивати більше світла , ніж людський . ” Наші клітини , які виявляють світло , лише трохи опуклі , клітини ж орлиного ока мають дуже велику опуклість. Деякі дослідники вважають , що завдяки цьому , око працює як телеоб’єктив , що і надає йому додаткове збільшення поля зору ” , – говорить Ходос .

Більш того , орли , як і всі птахи , володіють сильним колірним зором. Вони бачать кольори більш яскравими , ніж ми , вони можуть розрізняти більше відтінків , також вони бачать ультрафіолетові промені. Однак , немає ніякої можливості дізнатися , як виглядають ці кольори , а також колір ультрафіолету. “Це те ж саме , що спробувати пояснити сліпому від народження людині , як виглядає червоний або будь-який інший колір ” , – продовжує Ходос .

 Орел

Життя з орлиним зором:

Якщо б людина змогла застосовувати орлиний зір, то все рівно її бачення світу сильно не змінилося, ті звичні речі які ми робимо, буде це читання книжки, чи перегляд фільму, ми могли б робити і з орлиним зором.

Але людина з даними можливостями могла б  у декілька разів збільшити своє поле зору. Людське око має можливість огляду лише на 140 градусів, як орлине аж на 340.

Однак, такі можливості бачення навколишнього світу мають свої недоліки, адже як відомо головний мозок птахів сильно зайнятий обробкою візуальної інформації, що тормозить інші процеси і тому невідому, якби дана можливість відобразилася б на людині.

Схожі статті