Перейти до вмісту

Винахід телевізора – хто був першим?

Винайдення телевізора

У сім’ї чиновника Льва Розинга, що проживає в Петербурзі, 23 квітня 1869 народився син, якого назвали Борисом. Подорослішавши хлопчик дуже цікавився музикою і літературою. Може бути, він би і досяг успіху на цьому терені, але долею було визначено інакше.

Закінчивши фізико-математичний факультет в університеті Петербурга, Борис Розінг почав захоплюватися зображеннями, точніше їх передачею на відстань. В ході проведених дослідів Розінг прийшов до висновку, що передавати зображення вийде тільки лише за допомогою електронно-променевої трубки, яка вже була відома в кінці XIX століття.

І ось, в 1907 році Борисом Львовичем отриманий патент на передачу зображень електричним способом, який визнали у США, Англії та Німеччині.

Щоб перетворити світлове зображення в сигнали електроструму, Розінгом використовувався фотоелемент.

Отримувані сигнали надходили на променеву трубку, що змушувало екран світитися з різним ступенем яскравості.

Для того щоб зображення, яке надходить на екран було таким же, яке воно виходить з передавача, Розінгом було сконструйовано електромагнітний пристрій, який складався з котушок, що відхиляють електронний промінь.

Налічувалося всього дванадцять рядків, тоді як у сучасній техніці їх 625. Але це був тільки лише початок.

До 1912 року Розінг розробив і інші елементи чорно-білих електронно-променевих телевізійних трубок.

У 1931 році, а саме, 24 вересня, інженер Семен Катаєв подав заявку на винахід “Пристрою для електротелескопії в натуральному кольорі”. Це фактично і був прообраз і початок винаходу телевізора.

За допомогою електронно-променевої трубки в 1931 році Катаєвим проведена перша успішна передача зображення. Лише в 1933 році Семену Катаєву було вручено Авторське свідоцтво.

Перший телевізор

Прототип телевізоро 1936 року

12-ти дюмовий телевізор 1939 року

Телевізор 1941 року

Винахід телевізора

Через сім років Катаєвим опубліковано об’ємну наукову працю «Основи телебачення», а в 1944 році після серйозних наукових досліджень з однодумцями він вперше запропонував стандарт мовлення телебачення на 625 рядків, який використовується і сьогодні.

Хто і коли винайшов перший телевізор в СРСР?

В квітні 1932 року на ленінградському заводі був створений перший телевізор в СРСР з диском німецького інженера Німкова. Марка даного телевізора отримала найменування Б-2. А перше регулярне телебачення в СССР почало функціонувати з 1939року.

Но кому, насправді належить винахід телевізора?

Володимир Зорькин, який в 1923 році перебував у відрядженні в США, подав заявку на винахід іоноскопа( електронній трубці, яка передає зображення). Саме з початком даного винаходу почалася “Ера телевізорів”.