Перейти до вмісту

Винаходи людства, які змінили світ

Винаходи людства, що змінили світ

На кожний успішний винахід приходиться безліч невдалих.

“Золотим століттям” винаходів людства був 19 століття, коли винахідництво стало улюбленим заняттям багатьох людей. У одних винаходів немає шансів на успіх, оскільки автори не зрозуміли наукових принципів, що лежать в їх основі. Інші винаходи – просто політ фантазії і створені для розваги.

У 15 столітті художник Леонардо да Вінчі намалював безліч машин, в тому числі танків і літальних апаратів, задовго до того, як їх винайшли.

Вічний двигун – коли машина, безперервно працює без яких би то не було батарей або мотора. Побудувати його намагалися багато винахідників, однак, насправді зробити це неможливо.

Італієць граф Капроні побудував кілька величезних аеропланів. У самого великого з них – “Ка-60” – було 9 крил і 8 двигунів. Цей аероплан зазнав катастрофи в свій перший політ в 1921 році відразу ж після зльоту.

У 1942 році англійський винахідник Джеффрі Пайк розробив проект злітної-посадкової смуги на айсбергу, на якому літаки могли б дозаправлятися в Атлантичному океані. Але, злітно-посадкова смуга так і не була побудована, оскільки це виявилося занадто дорого.

“Сінклер С5” – крихітний електричний автомобільчик. Його сконструював Сер Клайв Сінклер в 80-х роках 20 століття для дешевих поїздок по місту. Більшість людей, однак, вважали, що їздити на ньому занадто небезпечно.

Не секрет що людство на шляху свого розвитку створило чимало корисних речей, але давайте складемо топ тих дрібниць які змінили світ.

І так представляю вам найбільш значущі винаходи людства:

 • Першим, як і годиться в списку буде колесо, винайшли його ще в 3500 році до н.е. і до сьогоднішнього дня воно ще не застаріло, хоча трохи змінилося. Завдяки цьому винаходу, людині стала під силу будь-яку відстань на суші.

колесо - винахід людства

Но, є ще одна версію винаходу колеса і вона немає нічого спільного з версією наведеною абзацом вище, але має право на існування. Багато хто помилково вважає, що колесо придумали в кінці IV століття до н е в Месопотамії. Однак, швидше за все, колесо-дитя не Сходу а Заходу: задовго до шумерів його відкрили в Європі.Самий древній зразок віком близько 6,2 тис.років знайдений в Румунії. За століття колесо перетворилося з символу геніальності краси в складний технічний пристрій. У 2008 році французький інженер Патрік Олива представив автомобільне колесо, укомплектоване електродвигуном, ресорою, амортизатором і гальмом.

 • На другому місці цвяхи – саме на них тримається цивілізація, цьому винаходу більше двох тисяч років, після того, як людина навчилася працювати з металом, і донині – це найбільш запотребувана технологія.
 • Третім буде компас – це просто таки геніальний винахід, який вдихнув нове життя в мореплавання, більше не потрібні зірки, що б визначити своє місце розташування. Він сприяв географічним відкриттям і стимулював розвиток торгівлі.

Стародавній компас

 • Далі йде більш хитромудрий прилад, а саме друкарський верстат, який в 1440 році був винайдений Йоганном Гутунбергом і поклав початок епохи друкованого слова.
 • ДВС (двигун внутрішнього згоряння) – це революційний механізм, який дозволив перетворювати енергію в механічну роботу. Винайшли його в другій половині дев’ятнадцятого століття. Це як би спадщина колеса.

Перший двигун внутрішнього згоряння

 • До винаходу електричної лампочки люди сиділи в темряві вечорами або запалювали свічки, лампи на маслі або які-небудь факели, як в стародавні часи. Винахід лампочки дозволив позбутися  небезпеки, яку представляли собою освітлювальні “прилади”, які використовують вогонь. Завдяки електричній лампочці приміщення стали освітлюватися добре і рівномірно. Зараз ми розуміємо, яке велике значення має лампочка тільки тоді, коли нам відключають електрику.
 • Писемність. Завдяки писемності, ми можемо дізнаватися історію, читати книги, писати смс-ки, дізнаватися нову інформацію і вчитися. Стародавні рукописи, знайдені в єгипетських і мексиканських пірамідах, дозволяють зрозуміти спосіб життя древніх цивілізацій. Зараз писемність потрібна нам практично для всього. Робота в офісі, відпочинок з цікавою книгою, розваги за комп’ютером, навчання – все це можливо завдяки писемності.
 • У 1878 році був запатентований телефон. І з тих пір, стало можливим, раніше неймовірне – спілкування людей на великій відстані.

Винахід телефону

 • Винахід пороху.Порох придумали в Китаї імовірно в 9 в. н. е. Згідно з однією з версій, цей винахід став випадковістю. Спочатку його використовували для феєрверків, але незабаром стали застосовувати у військових цілях. Саме порох став поштовхом для подальшого розвитку вогнепальної зброї та вибухових пристроїв. Як знати, може його й зовсім не слід було винаходити?
 • У 1928 році медицина зробила крок далеко вперед, після відкриття пеніциліну, і зараз завдяки антибіотикам ми позбавляємося від вірусів, не завдаючи значної шкоди організму.
 • Контрацептиви і сьогодні мають великий вплив на розвиток людської раси. З їх приходом з’явився контроль народжуваності і оберігання від венеричних захворювань. Винайдені вони були вже в 1930-х. І після їх масового випуску змінився спосіб життя більшої частини людства.

Перший контрацептив

 • Інтернет – величний винахід людства! Саме завдяки йому стало можливим мало не все. Відстані перестали бути перешкодою для спілкування, передача будь-яких даних на відстані. Роком народження всесвітньої павутини вважається 1960, коли була створена перша мережа, яка зв’язувала кілька комп’ютерів між собою.
 • Окуляри, як їх колись називали – скло прозріння. Можливість бачити краще, людству подарували італійці. Перші окуляри були зроблені в Пізі в 1280-ті роки. Вони могли підійти лише далекозорим (лінзи для короткозорих з’явилися в XVI столітті). Всього за пару десятиліть окуляри поширилися по всій Італії.

Ось такі винаходи людства, ми розглянули в даній статті, якщо комусь є що доповнити – ласкаво просимо в коментарі.