Вінсет і Теодорус Ван Гог

В 1990 році “Портрет доктора Гаше” написаний Вінсентом Ван Гогом був проданий на аукціоні за $82,5 млн. Ця картина протягом 15 років була найдорожчою картиною в світі. Під час життя Ван Гог за нормальні гроші продав лише одну картину, це було полотно “Червоні виноградники в Арле”. Ціна становила 400 франків, це приблизно чотири місячні зарплати […]

В 1990 році “Портрет доктора Гаше” написаний Вінсентом Ван Гогом був проданий на аукціоні за $82,5 млн. Ця картина протягом 15 років була найдорожчою картиною в світі.

Під час життя Ван Гог за нормальні гроші продав лише одну картину, це було полотно “Червоні виноградники в Арле”. Ціна становила 400 франків, це приблизно чотири місячні зарплати французького поштаря того часу. Ця подія відбулась в останній рік життя художника. Вінсент творив з 1880 по 1890 роки, нічим більше не займаючись, а годував і одягав його менший брат Теодорус.

З 15-ти років Тео почав працювати в сімейній конторі по продажу картин, і вже в 23 роки був успішним (по сучасному арт-дилером). Тео один із тих, хто підтримав Вінсента посвятити себе мистецтву, а також порадив писати в стилі імпресіонізму. Переїхавши в Париж, Тео заключив з братом договір. В обмін на картини Тео що місяця платив 220 франків, а також забеспечував холстами і красками. Такій пропозиції позвідував би будь-хто з художників. Вінсент отримав стабільний місячний дохід, особистого агенка на ринку мистецтва і друга. В архіві Тео збереглось більше 800 картин Винсента, які є невичерпним джерелом інформації для мистецтвознавців.

Правда така співпраця вийшла односторонньою. Тео старався, а Вінсент егоїстично цим користувався. Після того, як Тео завів сім’ю і в нього з’явилась дитина, Вінсент почав думати що їхній співпраці кінець. Після спроби здійснення суїциду Ван Гог прожив ще два дня. Помер він на руках у Тео, сам брат пережив Вінсента лише на пів року, помер в 33.

Схожі статті