Перейти до вмісту

Як перетворити ядерну зброю в звичайне сміття?

В вересні 2013 року Сирія погодилася знищити свої запаси хімічної зброї – і на щастя Міністерство оборони США нещодавно якраз закінчило розробку нової Польової гідролізної системи. Ця установка здатна переробляти і нейтралізувати смертоносні матеріали,  її можна розбирати і перевозити в контейнерах (замість того, щоб доставляти вкрай небезпечні речовини до місця утилізації). Цього літа дві таких лабораторії почали переробку 600 тонн смертельних хімічних коктейлів на торговому судні в Середземному морі.
 

  1. Танк-змішувач. Спершу необхідно підготувати реагент, складність в тому, що кожен токсин вимагає свого власного рецепту. Наприклад, все, що буде потрібно для нейтралізації гірчичного газу – це гаряча вода.
  2. Танк-накопичувач. Хімічна зброя починає свій шлях звідси. У міру того як гаряча вода із змішувача починає текти по трубах, в неї подають гірчичний газ з резервуара.
  3. Система труб. Ці труби зроблені з титану або покритої пластиком вуглецевої сталі. Поступаючи в них вода з гірчичним газом циркулює в системі до тих пір, поки не розпадеться на кислотний суп з тіодигліколя і соляної кислоти. (Вся ця процедура триватиме 3 години).
  4. Контейнери для відходів. На кожну одиницю об’єму хімічної зброї, яка поступила в систему, система продукує від 5 до 14 обсягів відходів. Зрозуміло, ви б не захотіли їх пити, але це вже не зброя. Звідси відходи відправляються до місця поховання в Німеччину і Фінляндію.