Перейти до вмісту

Як святкують Новий Рік у різних країнах?

Всі ми знаємо, що Новий Рік – це всесвітнє свято, яке зустрічають майже у всіх країнах світу. Однак, традиції зустрічі Нового Року у різних народів відрізняються! Десь, як і у нас, українців, прийнято зустрічати Новий Рік першого січня, а у когось у квітні чи, навіть, вересні.

Наприклад, якщо ви перебуваєте в тій же Шотландії, то вам обов’язково необхідно знати, що місцеві жителі називають його Хогмані. Також у цього народу склався цікавий звичай з приводу того, як зустрічати Новий Рік і проводжувати старий, вони підпалюють бочки з дьогтем і котять їх по вулиці, таким чином «спалюючи» старий рік.

В Італії Новий Рік називається Каподанно, і традиції, як зустрічати це свято, у італійців такі ж унікальні. Ще не так давно тут було прийнято викидати всі старі речі прямо з балкона, проте, в наші дні ці традиції стали скромнішими. Незадовго до настання нового року вони ставлять свічки на підвіконня і обкладають їх монетками, таким чином притягаючи удачу.

У китайців Новий рік раніше вважався святом для жебраків, так як кожен жебрак міг зайти в будинок і взяти те, що йому потрібно. При цьому господар, який відмовляв жебраку, вважався злим і скупим, і від нього могли піти всі його раби. Однак, в наші дні Новий Рік знайшов дещо інше значення, він став святом абсолютно для всіх.

А у В’єтнамі вірування ще цікавіше – предки сучасних в’єтнамців вірили, що новий рік припливає на спині коропа, тому сьогодні там існує традиція купувати на Новий рік живого коропа і випускати його в ставок або річку. А головним символом свята – є гілки квітучого персика, які ставлять в будинку і дарують один одному.

Ще одну поширену сьогодні традицію подарувала світові інша європейська країна – Англія. Це дарування одне одному вітальних листівок. А серед незвичайного, пов’язаного з Новим роком, можна виділити ту ж традицію частування ослика сіном, що у німців, а також ритуал поцілунків закоханих під гілочкою омели для міцності відносин. Причому, робити це потрібно під дзвін дзвонів, які дзвонять до 12:00 на честь Нового року. Незвично те, що дзвонити ці дзвони починають ще до 12 ночі, але до моменту настання Нового року їх укутують ковдрами, щоб вони звучали тихо, а коли він настає, ковдри знімають і вони починають дзвонити у всю міць. А на Британських островах люди в буквальному сенсі проводжають  Старий і впускають Новий рік: для цього вони спочатку відкривають задні двері будинку, коли годинник починає бити 12, а потім відкривають передні – щоб в будинок увійшов Новий рік.

А ось Швеція подарувала світу перші стікляні ялинкові іграшки (в 19 столітті). Там на Новий рік прийнято не гасити в будинках світло і яскраво освітлювати вулиці – це справжнє свято світла.