Перейти до вмісту

Цікаві факти про сонячну систему

Наша сонячна система є найбільш розкритою науковцями, в плані фактів, у всесвіті. Але існує досить багато цікавих фактів про сонячну систему, які ми не знаємо та про які навіть не здогадувалися. Ми постаралися підібрати для вас найбільш цікаві факти, котрі варті вашої уваги і про які не розповідають на уроках астрономії.

Якщо не всі знають, що таке сонячна система, то читаємо даний текст, якщо знаєте пропускайте абзац і насолоджуйтесь цікавим фактами про сонячну систему.  Сонячна система – це 8 планет, більше 63 супутники, безліч астероїдів, та декілька десятків комет. Всі вони, як механізм годинника, рухаються навколо сонця, яке в 1000 раз важче за суму маси всіх тіл сонячної системи.

11 фактів про соняну систему:

 1. Маленькі нейтронні зірки, діаметр яких не перевищує 10 км. мають масу приблизно таку як сонце.  На цих об’єктах сонячної системи величезна сила тяжіння, і якщо б,теоретично, космонавт висадився на нейтронну зірку, то його вага збільшилася б в 1млн. тонн.
 2. Промені сонця, які зараз нас зігрівають, зародилися дуже давно, а саме 30 000млн. років тому, весь це час вони проходили шлях від ядра сонця до його поверхні і лише за 8 хвилин добираються до землі.
 3. У 2011 році астрономи виявили планету , що складається на 92% з надщільного кристалічного вуглецю – алмазу . Дорогоцінне небесне тіло , яке в 5 разів більше нашої планети і важче Юпітера , знаходиться в сузір’ї Змії , на відстані 4000 світлових років від Землі.
 4. Найближча до нас галактика , Андромеда , знаходиться на відстані 2,52 млн. років. Чумацький шлях і Андромеда рухаються назустріч один одному на величезних швидкостях (швидкість Андромеди становить 300 км / с , а Чумацького шляху 552 км / с) і найімовірніше вони зіткнуться через 2,5-3 млрд. років.Сонячна система і її хвіст
 5. Недавно було виявлено, що у нашої сонячної системи є хвіст, який складається з нейтральних частин та простягається на відстань 13 млрд.км. Завдяки руху цих частин, вони виходять за межі нашої сонячної системи та рухаються зі швидкістю 1.6млн.км. за годину.
 6. Сонячна система – це спаяна силами взаємного тяжіння система небесних тіл.
 7. Юпітер являється найбільшим об’єктом сонячної системи, не беручи до рахунку Сонце. Розміри Юпітера настільки великі, що на ньому б помістилися 1400 планет Земля.Читайте також,Цікаві факти про Юпітер.
 8. Хоча багато хто з нас давно знають, що Плутон є планетою, недавнє рішення  про позбавлення його цього статусу зовсім не спонтанно. Справді, статус Плутона як планети обговорювалося в астрономічних академічних колах протягом майже тридцяти років. Основним приводом для подібних дискусій був крихітний розмір Плутона. Він у сто сімдесят разів менший за Землю.сонце і планети
 9. Вельми цікавим фактом, є те, що в Сонячній системі існує тіло, що нагадує Землю. На фотографіях, отриманих з космічних зондів, просто дивовижною схожістю із Землею володіє супутник Сатурна Титан. Мало того, що орбіта Титана знаходиться на відстані від Сатурна пропорційному відстані між Землею і Сонцем, так він ще й має моря, річки, вулкани і щільну атмосферу.Сонячна система
 10. Всі ми знаємо, що Сонце велике, ДУЖЕ велике, але через те, що в небі воно здається маленьким, нам важко уявити, наскільки воно величезне. Але є факт, досить цікавий факт. Сонце складає більше 99% всієї маси Сонячної системи (у тому числі планет, місяця, астероїдів та інших небесних тіл).
 11. Незважаючи на те, що нам розповідали в школі, Сатурн не єдина планета, яка має кільця, що складаються з невеликих каменів, льоду та інших частинок. Це просто єдина планета, де ми можемо побачити ці кільця з Землі. Насправді, Юпітер, Нептун і Уран теж мають кільця. Уран має дев’ять яскравих кілець і кілька більш тьмяних. Здається, наші шкільні знання про Сонячну систему досить мізерні. Б’ємося об заклад, ви б більше уваги приділяли заняттям астрономії, якби вам розповіли ці факти про сонячну систему.